Strajk Kobiet. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Listopada 2020

Już jutro w wielu polskich miastach dojdzie do paraliżu. Szykuje się ogromny strajk

Już jutro Strajk Kobiet ruszy ulicami stolicy oraz innych polskich miast. Ruch społeczny nie zamierza odpuścić, może dojść do utrudnień w ruchu drogowym. W tym czasie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego wciąż nie zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Od 22 października Strajk Kobiet inicjuje liczne demonstracje. Ich początek miał miejsce chwilę po opublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przyczyn embriopatologicznych. Organ nakazał wykreślenie tej przesłanki z ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży.

Feministyczne protesty przyniosły pierwsze skutki. Orzeczenie wciąż nie znalazło się w Dzienniku Ustaw. Działanie to jest kompetencją Mateusza Morawieckiego, jednak Strajk Kobiet zdaje się opóźniać pracę premiera. Wciąż zaś nie doszło do zrealizowania postulatów ruchu, co nie pozwala na przerwanie aktywności. Już jutro rusza kolejny protest. 

Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. Ksiądz odmówił komunii Szymonowi Hołowni, działacz nie dowierzał. "Wycedziłem, że nie ma do tego prawa"Czytaj dalej

Już jutro Strajk Kobiet w wielu polskich miastach. "W imię matki, córki, siostry - przeciw przemocy policji"

Jutro przypada 102. rocznica uzyskania praw wyborczych przez kobiety. Jutrzejszy protest został wcześniej zapowiedziany przez Strajk Kobiet. Zgromadzenie w Warszawie będzie przebiegało pod hasłem "Warszawa Niepodległa - W imię matki, córki, siostry!".

Wśród zgromadzony podniesiony zostanie aspekt walki "przeciw przemocy policji". Jest to odniesienie do ostatnich działań służb mundurowych, które wykazały się wyjątkową brutalnością nie tylko dla aktywistek, ale też dla posłanek Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.

Dziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówDziwne słowa doradcy prezydenta o Kindze Dudzie. Mówił o jej liście kontaktówCzytaj dalej

"Chciałybyśmy świętować dzień, w którym kobiety 102 lat temu uzyskały prawo wyborcze. Niestety w ostatnich tygodniach polski rząd zrobił sobie z nas wrogów i traktuje jak swojego przeciwnika politycznego, zamiast jako suwerena, obywatelki i obywateli" - czytamy w opisie wydarzenia. 

Strajk Kobiet oskarża Prawo i Sprawiedliwość o nasyłanie na akcje "swoich służb: policyjnych, tajniackich, propagandowych mediów, całego aparatu państwa, łącznie z kuratoriami". Grupy te mają dążyć do zniechęcenia ruchu społecznego przed podejmowaniem kolejnych działań. "Nie po to wywalczyłyśmy sobie ponad wiek temu prawa obywatelskie, by teraz pozwalać rządzącym odbierać sobie prawa człowieka" - podają organizatorki. 

Chciałybyśmy świętować dzień, w którym kobiety 102 lat temu uzyskały prawo wyborcze. Niestety w ostatnich tygodniach...

Opublikowany przez Warszawski Strajk Kobiet Czwartek, 26 listopada 2020

DZISIAJ GRZEJE:
1. TVP dostała 4,8 miliarda złotych z budżetu państwa. Inne państwowe spółki mogą tylko pomarzyć o takich pieniądzach
2. Biedronka bezkompromisowa jak nigdy wcześniej. Klienci mogą być oszołomieni nową ofertą sieciówki
3. Rzecznik policji: Funkcjonariusze nie wiedzieli, że zatrzymują dziennikarkę. Tymczasem na zdjęciach widać coś innego

W Warszawie wydarzenie rozpocznie się już o godzinie 15:00. Początek marszu będzie miał miejsce na rondzie Romana Dmowskiego. Pamiętajmy, by odpowiednio zaplanować dzień. Najprawdopodobniej centrum miasta już wtedy będzie zablokowane. Ostatnie manifestacje potrafiły sparaliżować niemal całe warszawskie Śródmieście i okolice. Samochody oraz komunikacja miejska może nie przedostać się przez teren nadchodzącego Strajku Kobiet. 

Ruch będzie protestował między innymi w Gdańsku, Kaliszu, Ełku, Działdowie, Katowicach, Olsztynie, czy też we Wrocławiu. Pełną listę miejscowości znajdziecie na oficjalnej stronie Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. 

LISTA WYDARZEŃ 23-30.11.2020 [POST AKTUALIZOWANY] ***PIĄTEK*** 27.11.2020 KOŚCIAN...

Opublikowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet Poniedziałek, 23 listopada 2020

Przypomnijmy, że koordynatorki demonstracji powołały radę konsultacyjną, która utworzyła obszerną listę żądań do Zjednoczonej Prawicy. Wśród nich jest dymisja Rady Ministrów, dymisja Julii Przyłębskiej, liberalizacja prawa do aborcji, bezpłatna i powszechnie dostępna antykoncepcja awaryjna, czy też rozdział Kościoła od państwa. 

Ikea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówIkea rozsyła dziś do tysięcy Polaków tego samego SMS-a. Też możesz go dostać, ważna informacja dla klientówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Objawy chorób widoczne na języku. Zaskakujące, jak wiele można z niego wyczytać
  3. Elegancka przystawka czy szybka sałatka dla rodziny? Ty wybierasz, carpaccio z buraka zrobisz w 5 minut, a efekt przejdzie najśmielsze oczekiwania
  4. Szczegóły tajnego pogrzebu Henryka Gulbinowicza. Na grobie nietypowy wieniec
  5. "Pokaż, że masz jaja". Ostre słowa w stronę Przemysława Czarnka na antenie Polsat News
  6. "Uważaj na głowę". Niesamowita inicjatywa Szpitala Klinicznego w Krakowie
  7. Tajemnicze odkrycie na dnie Morskiego Oka. Znamy szczegóły. Nieprawdopodobne
  8. Ogromne zmiany w Apple. Aktualizacja iPhone'a nie dla każdego

Źródło: [Facebook]