Facebook/NewsweekPolska. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 23 Października 2020

Wielki i nagły protest, Polki i Polacy nie wytrzymali i zebrali się pod domem Kaczyńskiego, słychać krzyki. Co się dzieje?

Klamka zapadła. Strajk Kobiet ma już dość i nie zamierza dobrowolnie oddawać praw człowieka. Rozpoczęła się wielka manifestacja pod domem lidera Zjednoczonej Prawicy. Teren jest otoczony przez policję. Feministki skandują hasła o kobiecej solidarności. Nie brakuje ostrych deklaracji. "To jest wojna".

Organizacje prokobiece rozpoczęły natychmiastowe działania w obronie podstawowych praw człowieka. Strajk Kobiet po wczorajszych protestach ogłosił, że znajduje się na wojnie z fanatykami religijnymi. Ogłoszono kolejną manifestację, która właśnie trwa przy ulicy Adama Mickiewicza na warszawskim Żoliborzu. Przypomnijmy, że ostatnie zgromadzenie spotkało się ze stanowczą reakcją funkcjonariuszy, którzy rozpylili gaz w stronę protestujących. Policyjne środki, jak widać, nie zrobiły wrażenia na Strajku Kobiet.

Robi się niebezpiecznie. Policja grozi protestującym, ostrzega przed odpowiedzialnością karnąRobi się niebezpiecznie. Policja grozi protestującym, ostrzega przed odpowiedzialnością karnąCzytaj dalej

O co walczy Strajk Kobiet? Wielka demonstracja trwa pod domem prezesa PiS-u

Protesty ogłoszono w kilkudziesięciu, polskich miastach. O protestach Strajku Kobiet pisze również zagraniczna prasa. Feministki założyły specjalne wydarzenie na Facebooku. Strajk Kobiet apeluje o zachowanie zasad bezpieczeństwa oraz wyrażenie swojego gniewu. "To jest wojna z kobietami. Widzimy się dzisiaj o 19:00 na Mickiewicza 49, Warszawa - Żoliborz. Przyjdź i zadbaj o swoje bezpieczeństwo - maseczka, dezynfekcja, dystans. Jeśli chcesz brać udział w tym wydarzeniu maseczka jest obligatoryjna - osoby bez maseczki będziemy zgłaszać policji. Nie możesz się pojawić? #PowiedzCoMyślisz - nagraj 30 sekundowy filmik, dodaj hashtag, umieść go w sieci. O 19:00 gdziekolwiek będziesz (w domu, sklepie, na ulicy) puść z telefonu, samochodu, komputera marsz imperialny z Gwiezdnych Wojen" - czytamy w komunikacie grupy.

Pilne orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy jest emitowane, pod domem Kaczyńskiego trwa gigantyczny protestPilne orędzie premiera Mateusza Morawieckiego. Kiedy jest emitowane, pod domem Kaczyńskiego trwa gigantyczny protestCzytaj dalej

Na wydarzeniu stawiły się również posłanki Koalicji Obywatelskiej i Lewicy. Przypomnijmy, że koalicja ugrupowań lewicowych zapowiedziała już złożenie ustawy, której celem będzie zdepenalizowanie aborcji. Zainteresowanie wydarzeniem Strajku Kobiet wyraziło ponad 20 tysięcy użytkowników. Na miejscu zgromadzenia możemy zauważyć istne tłumy. "Bierzemy się do roboty. Biorą się do roboty prawniczki. Biorą się do roboty mądre i dobre lekarki. I działa pomoc w aborcjach, o której info niesiemy i będziemy nieść dalej: #AborcjaBezGranic 22 292 25 97. #ToJestWojna" - czytamy w komunikacie Strajku Kobiet.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Wszystkich świętych z decyzją rządu. Już znamy plan, co do cmentarzy
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

Na proteście Strajku Kobiet padają poważne hasła. "Solidarność naszą bronią", "Macie krew na rękach", "Wyp***dalać", "J**ać PiS" to część wznoszonych okrzyków. Zgromadzenie ma charakter pokojowy. Policja podjęła już pierwsze interwencje. W kierunku zgromadzonych wydano komunikat. Służby apelują o przestrzeganie prawa i zasad bezpieczeństwa. Protestujący w ostrych słowach krytykują funkcjonariuszy za wczorajsze zachowanie pod domem Jarosława Kaczyńskiego. Na miejscu stawili się również mężczyźni, którzy deklarują, że walka o prawa kobiet jest ich obowiązkiem. Odcięto już ulicę Mickiewicza. Uczestnicy Strajku Kobiet nie będą mogli zbliżyć się do posiadłości prezesa PiS-u. "Pokaz siły na Mickiewicza przed domem Jarosława Kaczynskiego. Ulica już odcięta" - informuje dziennikarz RMF FM na Twitterze.

Akcja CBA nie wystarczyła, uzbrojeni agenci w domu Giertychów. Nieoczekiwany zwrot akcjiAkcja CBA nie wystarczyła, uzbrojeni agenci w domu Giertychów. Nieoczekiwany zwrot akcjiCzytaj dalej

Przypomnijmy, że decyzją Trybunału Konstytucyjnego przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu jest sprzeczne z ustawą zasadniczą. Postanowienie znacznie ograniczy restrykcyjne prawo antyaborcyjne w Polsce. Posłanki Lewicy oraz Strajk Kobiet wskazują, że orzeczenie TK nie jest wyrokiem, ponieważ skład sędziowski został powołany niezgodnie z obowiązującym prawem. Podczas protestu padają apele o wprowadzenie pełni praw reprodukcyjnych w Polsce. Uczestnicy Strajku Kobiet czują się zastraszani przepisami ograniczającymi prawo do zgromadzeń. Na komunikaty policji pada krótka odpowiedź "Mamy prawo protestować".

Uczestnicy Strajku Kobiet we Wrocławiu informują o interwencji wobec członka zgromadzenia. "Zatrzymali jedną osobę we Wrocławiu. Interweniują Biedroń i Śmiszek" - deklaruje użytkowniczka Twittera. W Warszawie zaś padają ostrzeżenia przed poniesieniem odpowiedzialności karnej za udział w Strajku Kobiet.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pełnomocnik rządu się wygadał. Wielu łapie się za głowy, chodzi o podróże Polaków
  2. Kiedy zapadnie decyzja w sprawie ewentualnych ograniczeń na 1 listopada? Mateusz Morawiecki podaje konkretny termin
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować
  7. Niemożliwe, a jednak. W chwilę zrobisz chleb domowy, ale tak pyszny, że brakuje słów