Strajk Kobiet. (screen) tvn24.pl/Twitter (DJKrawczyk)Źródło: (screen) tvn24.pl/Twitter (DJKrawczyk)
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 22 Stycznia 2021

Andrzej Duda pochwalił profesjonalizm policji. Powód? "Nikt nie zginął na protestach" Strajku Kobiet

Andrzej Duda podczas rozmowy w TVN24 nawiązał do Strajku Kobiet. Najpierw stwierdził, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. zakazu aborcji nie zmienił zbyt wiele w kontekście życia Polek. Potem odniósł się do zachowania policji w czasie protestów i stwierdził, że to było bardzo profesjonalne, bo, jak dotąd, nikt nie zginął. Porównał również działania służb do widocznych w Niemczech i Francji.

  • Andrzej Duda udzielił wywiadu Krzysztofowi Skórzyńskiemu w TVN24
  • Poruszono kwestie dot. jego urzędowania, kwestii szczepień oraz działań policji w czasie Strajku Kobiet
  • Prezydent stwierdził, że podczas demonstracji policja zachowuje się w pełni profesjonalnie, bo, jak dotąd, nikt nie zginął

Ponadto przyrównał działania polskiej policji do tego, co dzieje się m.in. we Francji, gdzie co jakiś czas wybuchają protesty Ruchu Żółtych Kamizelek, a które kończyły się nawet śmiercią demonstrantów.

Andrzej Duda mówił o wyroku Trybunału Konstytucyjnego i działaniach policji w czasie Strajku Kobiet

Andrzej Duda w wywiadzie prowadzonym przez Krzysztofa Skórzyńskiego z TVN24 krążył wokół różnych spraw - pojawiła się kwestia szczepień, obostrzeń, ale również wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji.  

- Wyrok TK w żaden sposób nie wpłynął na kwestię życia kobiet - twierdził prezydent. 

Jak mówił, mimo tego, że nie popiera aborcji na życzenie, chciał stworzyć projekt ustawy, która dogodzi wszystkim stronom.

Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. Nagonka na Donalda Tuska w programie TVP. "Czy on jest zdrowy na umyśle?"Czytaj dalej

- Jestem też prezydentem i w związku z tym wystąpiłem z projektem, bo uważałem, że tak właśnie powinien zrobić prezydent RP, mimo iż on nie jest zgodny z moimi poglądami - powiedział. 

Wtedy temat zszedł na protesty organizowane przez Strajk Kobiet i przede wszystkim na zaangażowane w nie jednostki policji. Prezydent nie ukrywał, że dla niego postawa funkcjonariuszy była bez zarzutu. 

- Uważam, że policja zachowuje się w niezwykle profesjonalny sposób, nikt nie zginął na tych protestach - podkreślił.

Duda porównał działania polskiej policji do policji niemieckiej i francuskiej

- Jeżeli policja postępuje tak, że nie ma poszkodowanych, to znaczy, że wykonuje swoje obowiązki bardzo dobrze, czasem policja musi działać w sposób bardzo stanowczy - dodał. 

Potem odniósł się również do kwestii działań policji podczas protestów w innych krajach. Za przykład posłużyły mu Niemcy i Francja. 

- Proszę popatrzeć jak działa policja we Francji czy w Niemczech, w Polsce policja swoje zadania wykonuje bardzo dobrze - twierdził. 

źródło: [tvn24.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: