strajk kobiet. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 14 Kwietnia 2020

Co tam się dzieje? Protest w samym centrum Warszawy, internet obiegają nagrania i zdjęcia z interwencji policji

Strajk kobiet vs Kaja Godek. Polska wojna obyczajowa wchodzi w kolejną fazę. Tym razem, sprawa aborcji została wrzucona przez Prawo i Sprawiedliwość w środku szalejącej w Polsce epidemii wirusa SARS-Cov-2 . Mimo tego, kobiety zapowiadają, że władza może spodziewać się protestów.

Około godziny 12 w całej Polsce odbył się samochodowy protest Strajku Kobiet - Mamy wyprawę samochodami za ważną potrzebą. Jedziemy w Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, Kielcach, Piotrkowie Trybunalskim i wielu innych miastach – mówi Marta Lempart, współorganizatorka protestu. - Mamy konieczną dla życia potrzebę godności, wolności i powiedzenia #PiSOFF w sprawie absurdalnych projektów procedowanych w Sejmie - zakazu aborcji i zakazu edukacji seksualnej. Na szczęście nie ma w Polsce stanu nadzwyczajnego, na którym mogłyby być oparte jakieś restrykcje” - możemy przeczytać na stronie protestu. 

Wiadomości TVP poszły o krok dalej niż zwykle. Zaatakowano dziennikarkę TVNWiadomości TVP poszły o krok dalej niż zwykle. Zaatakowano dziennikarkę TVNCzytaj dalej

Strajk Kobiet: nie odpuścimy!

Protestujący zapowiedzieli również akcje protestacyjne na balkonach. - To jest jedyna forma zbiorowego protestu, jaką można teraz zastosować, aby zrobić to w 100 proc. bezpiecznie - przekonuje Marta Lempart w rozmowie z Onet.pl - Nie chodzi o wszystkie nielegalne restrykcje, tylko o zdrowie ludzi. My nie mamy leczenia VIP jak PiS i nie mamy testów poza kolejnością – mówi. 

strajk kobiet

 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
2. Zima nie powiedziała ostatniego słowa. IMGW ostrzega, temperatura znacznie się obniży

Strajk odbywa się również w internencie. Instagramowy profil prezydenta Andrzeja Dudy został zalany grafikami wyrażającymi oburzenie poparciem prezydenta dla ustawy. Kilka dni temu w wywiadzie dla katolickiego tygodnika Niedziela prezydent zapowiedział, że taką ustawę z pewnością podpisze - Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem. Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. Jestem zdania, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć wniosek grupy 119 posłów dotyczącego właśnie przesłanki eugenicznej - mówił w wywiadzie. 

strajk kobiet, wpisy na profilu Andrzeja Dudy

 

Sejm RP zajmie się obywatelskim projektem ustawy zakazującej całkowicie aborcji w przypadku wad płodu na jutrzejszym posiedzeniu. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd stopniowo będzie odmrażał gospodarkę. Wiemy, jakie restrykcje będą znoszone
  2. Od środy maseczki kupisz w popularnej sieciówce. Zapłacisz 1,62 zł za jedną
  3. Wyciągnięto wpis Andrzeja Dudy, o którym wolałby zapomnieć. "Razem z kolegami ponad prawem"
  4. Zatrważające nagranie samochodu. Auto wyleciało w powietrze, kierowca był nietrzeźwy
  5. Epidemia koronawirusa. Najnowsze tragiczne dane z Polski, w święta zmarło wiele osób
  6. Drugi raz ogłaszają stan wyjątkowy. Koronawirus powrócił, druga fala, przykra wiadomość z zagranicy

Źródło: RMF FM