Strajk przedsiębiorców odbył się wczoraj pod Kancelarią Premiera. Wzięło w nim udział ponad 100 osób. Czego się domagają?. wtv.plŹródło: wtv.pl
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Maja 2020

Wielki strajk przedsiębiorców. O co tak naprawdę chodzi? Wyjaśniamy

Strajk przedsiębiorców odbył się wczoraj w godzinach wieczornych pod Kancelarią Premiera w Warszawie. W manifestacji udział wzięło około 150 osób. Do akcji w nocy wkroczyła policja i rozwiązała zgromadzenie. Wylegitymowano oraz zatrzymano część z protestujących.

Przed Kancelarią Premiera odbył się wczoraj duży, jak na obecną sytuację epidemiczną, protest. Trwał on aż do późnych godzin nocnych. Wzięli w nim udział przedsiębiorcy z wielu regionów Polski, a przewodził nim jeden z kandydatów na prezydenta, Paweł Tanajno. Ogłoszona została lista postulatów. Manifestujący oczekiwali także ruchu ze strony premiera Mateusza Morawieckiego, spotkania i rozmowy z nim.

Psy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego KacpraPsy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego KacpraCzytaj dalej

Strajk przedsiębiorców odbył się wczoraj pod Kancelarią Premiera. Czego się domagają?

- Będziemy musieli czekać całą noc na spotkanie z Mateuszem Morawieckim, chyba, że będzie normalnym człowiekiem i wyjdzie tutaj do nas - zapowiadał przewodniczący strajku, Paweł Tanajno.

Przedsiębiorcy z całej Polski przybyli do Warszawy i wzięli udział w strajku, aby pokazać swój sprzeciw wobec "zamrożenia gospodarki" z powodu epidemii.

Protest rozpoczął się w czwartek około godz. 16:00 w centrum Warszawy, później przeniósł się pod Kancelarię Premiera i tam już spoczęli do późnych godzin nocnych. Przedsiębiorcy domagali się m.in. bardziej skutecznego wsparcia finansowego niż to zaproponowane przez rząd w tarczy antykryzysowej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Prokuratura nie pozostawi tak udzielania danych Poczcie Polskiej. Ogromne konsekwencje
2. Nawet 150 zł więcej do emerytury, jest nowy sposób. Nie spiesz się, a twoje świadczenie będzie wyraźnie wyższe

Prócz spotkania z premierem, protestujący na czele z Pawłem Tanajno domagali się jednocześnie jego dymisji oraz dymisji ministra zdrowia, Łukasza Szumowskiego.

- Będziemy żądać, aby premier zapłacił nam odszkodowanie za swoją beznadziejną politykę - stwierdził Tanajno podczas transmisji na żywo na Facebooku. 

Jak podaje Polsat News, przedsiębiorcy żądają również wypłaty odszkodowań dla firm za przymusową kwarantannę, pomocy w utrzymaniu miejsc pracy, obniżenia podatków oraz składek na ZUS, oraz, aby rządowa pomoc była przekazywana natychmiastowo. Ich zdaniem procedury wsparcia dla przedsiębiorców są nieudolne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
  2. Kornelia umierała w wykopanym dole. Nowe ustalenia w sprawie, którą żyje cała Polska
  3. Została wyproszona z McDonald\'s, wróciła z bronią. Zatrważające doniesienia obiegły internet, wydarzyło się w Stanach Zjednoczonych
  4. W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie
  5. Aktywista dowiedział się z TVP Info o słowach, których nigdy nie wypowiedział. Ma poważne podejrzenia, wyznaczył nagrodę za ujawnienie prawdy
  6. Film z polskiego miasta robi furorę w internecie. Natura pokazała klasę

Źródło: Polsat News