Kadr z serialu "Stawiam na Tolka Banana". Kadr z serialu "Stawiam na Tolka Banana"
Źródło: Kadr z serialu "Stawiam na Tolka Banana"
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Stycznia 2020

Czy oby na pewno sam odebrał sobie życie? Młody aktor miał przed sobą wielką karierę

"Stawiam na Tolka Banana" pamięta każdy, urodzony w PRL. Powieść a później serial, skradły serca milionów młodych Polek i Polaków. Niewiele osób wie, jak tragiczne były losy odtwórcy głównego bohatera. Do dziś okoliczności śmierci Jacka Zejdlera owiane są tajemnicą.

Serialowy Tolek Banan w dniu śmierci, 2 stycznia 1980 roku miał zaledwie 25 lat a drzwi do ogromnej kariery stały przed nim otworem. W sylwestrowa noc, gościł u Bohdana Cybulskiego, dyrektora teatru. Z relacji jego kolegów wynika, że pokłócił się ze swoim przełożonym i wybiegł z imprezy. Następnego dnia został znaleziony martwy w śpiworze, obok piecyka gazowego.

Milion Polek i Polaków musi w tym roku wymienić dowód. Jaka jest najprostsza metoda?Milion Polek i Polaków musi w tym roku wymienić dowód. Jaka jest najprostsza metoda?Czytaj dalej

"Stawiam na Tolka Banana": Tragiczna śmierć odtwórcy głównej roli

Inne wersje mówiły również o niejasnym wątku żony Zejdlera, tragicznym skoku do wody czy wypadku samochodowym. Pojawiła się również teoria, związana ze służbami bezpieczeństwa. Nigdy jej nie potwierdzono.

Sprawę jego śmierci wspomniał ostatnio Mateusz Magdziarz, dyrektor TVP3 Opole.

2 stycznia 1980 roku w Opolu został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu Jacek Zejdler, aktor, odtwórca tytułowej roli w serialu "Stawiam na Tolka Banana". Był aktywnym członkiem opozycji antykomunistycznej. Zejdler między innymi zbierał podpisy pod listem w którym domagano się zwolnienia z więzień robotników zatrzymanych po wydarzeniach w Radomiu i Ursusie. Był inwigilowany przez SB. Miał 25 lat. Za oficjalną wersję zgonu przyjęto samobójstwo (zatrucie gazem) - czytamy w jego tweetach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Jacek Rozenek już wcześniej miał niepokojące objawy. Lekarze w żaden sposób nie ostrzegli go przed udarem

3. Biznes Info - portal biznesowo-ekonomiczny grupy mediowej Iberion

4. Pikio - flagowy portal grupy mediowej Iberion

5. Lelum - portal dla nowoczesnych kobiet

6. Poszło na wizji na żywo, skandal na Sylwestrze z TVP. Na jaw wyszło oszustwo organizatorów