Stany Zjednoczone. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 2 Czerwca 2020

Rząd obawia się katastrofy. Epidemia koronawirusa jeszcze się nie skończyła a kolejna tragedia może spotkać mieszkańców USA

Stany Zjednoczone wciąż zmagają się ze skutkami pandemii koronawirusa. Na horyzoncie pojawił się jednak kolejny problem w postaci zbliżającego się sezonu huraganowego. Specjaliści od tego typu zjawisk alarmują, że tegoroczne lato może być dla USA bardzo trudne a straty spowodowane kataklizmami będą liczone w miliardach.

Całą sytuację pogarsza wydrenowanie budżetu Federalnej Agencji ds. Zarządzania Kryzysowego (FEMA) przez walkę z pandemią. Obawy w tej kwestii przekazał prezydentowi Trumpowi dyrektor agencji.

Tylko dla osób o mocnych nerwach. Polska policja ujęła mężczyznę, który w niewiarygodny sposób uśmiercił kociętaTylko dla osób o mocnych nerwach. Polska policja ujęła mężczyznę, który w niewiarygodny sposób uśmiercił kociętaCzytaj dalej

Stany Zjednoczone gotowe na sezon huraganowy?

Zdaniem FEMA największym logistycznie wyzwaniem dla władz jest stworzenie miejsc schronienia na wypadek masowej ewakuacji ludzi. Obowiązujące nadal przepisy o społecznej izolacji byłyby praktycznie niemożliwe do przestrzegania a ostatnie czego potrzebują w tej chwili władze to wybuch epidemii wśród ewakuowanych. Agencja wskazuje, że jeszcze nigdy nie musiała zmierzyć się z sytuacją ewakuacji ludzi w trakcie szalejącej pandemii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Pilny komunikat ministerstwa dla milionów rodziców i uczniów. Jest oficjalna odpowiedź na zadziwiający apel
2. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Problemem mogą okazać się również braki kadrowe. Polegająca w dużej mierze na pracy wolontariuszy organizacja może mieć duży problem ze znalezieniem chętnych w sytuacji w której niesienie pomocy wiązałoby się z dużym ryzykiem.

Kongresemeni Partii Demokratycznej oskarżają Trumpa o to, że przyczynił się do złej sytuacji w FEMA. W zeszłym roku administracja prezydenta przerzuciła środki agencji na budowę muru na granicy między Arizoną a Meksykiem.

Naukowcy z federalnego urzędu ds. atmosferycznych przewidują, że w Stany Zjednoczone może uderzyć w tym roku nawet 19 burz tropikalnych, z których dziesięć będzie miało potencjał huraganu. "Spodziewamy się dwóch lub trzech poważnych uderzeń" - powiedział na antenie telewizji CNN meteorolog z AccuWeather Dan Kottlowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Prezydent ogłosił nowy program. Każdy Polak może dostać nawet kilka tysięcy złotych, wystarczy spełnić jeden warunek
  2. Znany polski piłkarz nie żyje. W niedzielę trafił do szpitala, miał tylko 46-lat
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Ogromne zagrożenie na południu Polski. Może być jeszcze gorzej, trzeba mieć się na baczności

Źródła: CNN, Forsal

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News