Stanisław Gądecki arcybiskup. (zdj. Il. ) ; Flickr/EpiskopatNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/EpiskopatNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 27 Czerwca 2020

Abp Stanisław Gądecki wysłał pilny list do wszystkich parafii. Bardzo stanowczy apel, poszło o "właściwe zachowanie"

Stanisław Gądecki postanowił przedstawić kapłanom pilny apel. W ważnym liście poprosił księży o właściwe zachowanie na terenie parafii. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski jest wyraźnie zaniepokojony wydarzeniami, jakie mają miejsce w kościołach. Przypomniał kilka zasad, które wciąż obowiązują w miejscach kultu.

Arcybiskup Gądecki w ujawnionym piśmie poprosił kapłanów o przyjęcie właściwej postawy podczas kontaktów z wiernymi. Hierarcha zaapelował o zachowanie zasad reżimu sanitarnego. Przypomniał, że choć poluzowano większość obostrzeń, to wiernym oraz księżom dalej grozi ryzyko zakażenia. - Zbliżający się czas wakacji i urlopów może skutkować osłabieniem czujności i determinacji w konsekwentnym stosowaniu środków bezpieczeństwa sanitarnego - przedstawił Gądecki w liście przytoczonym przez Polską Agencję Prasową.

Kościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemiiKościół wprowadza zupełnie nowe zasady. Przy ołtarzu będzie obowiązywało coś, co nie miało miejsca od początku epidemiiCzytaj dalej

Stanisław Gądecki przekazał kapłanom pilny apel

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski skierował prośbę o stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa. Gądecki oczekuje, że w parafiach wciąż obowiązywać będzie nakaz noszenia maseczek, dezynfekcji rąk, czy też utrzymywania odpowiedniego dystansu. - Proszę kapłanów, aby podczas mszy św. przypominali wiernym o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego i sami je rygorystycznie przestrzegali. Przypominam, aby stworzyć wiernym możliwość przyjmowania komunii św. także na rękę - przedstawił w piśmie przekazanym przez PAP.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ksiądz Natanek znowu w akcji "kobiety chłopieją, a mężczyzna miękki i ciepły". Poniża kobiety do granic możliwości, bo uważa, że może
2. Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osób

Stanisław Gądecki sprawia wrażenie przejętego zdrowiem zarówno wiernych, jak i duchownych. - Przypominam, aby podczas nabożeństw, oprócz celebransów, wierni i osoby posługujące zasłaniały usta i nos - wskazał hierarcha. Złożył też wszystkim kapłanom wakacyjne życzenia. - Niech będzie to czas bezpiecznego wypoczynku oraz odzyskiwania sił fizycznych, psychicznych i duchowych - czytamy w liście Gądeckiego, który ujawnił PAP.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biedronka szykuje na niedzielę absolutny hit. Towary za pół ceny i vouchery za zakupy
  2. Pogoda nagle się zmieni. Nadchodzi bardzo duża zmiana. Prognoza na lato 2020
  3. Klienci Biedronki powinni uważać. GIS wydał pilne ostrzeżenie przed popularnym produktem
  4. Nie żyje ceniony i legendarny rysownik. Był autorem najsłynniejszego logotypu miasta, zmarł nagle
  5. Miał zrezygnować, bo zaproponowano mu tylko 8 tys. zł. Ujawniono zarobki uczestników "Tańca z Gwiazdami"
  6. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki

Źródło: [PAP]