Stanisław Gądecki. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 17 Października 2020

Arcybiskup Stanisław Gądecki zakażony koronawirusem. Jest osłabiony, pozostaje w izolacji

Arcybiskup Stanisław Gądecki najbliższe dni spędzi na izolacji. Poznańska kuria przekazała wiadomości w sprawie zakażenia u przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Wiemy też, jak czuje się zakażony. Nie jest to jedyny cierpiący hieracha.

W ostatnią środę media informowały o transmisji wirusa wśród hierarchów Kościoła katolickiego. Od 3 dni Stanisław Gądecki przebywał na kwarantannie. Wszystko przez wzgląd na pozytywny wynik testu biskupa Artura Mizińskiego. Godzinę temu poznańska kuria poinformowała o wynikach badań przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Metropolita poznański został poddany izolacji. Jego stan pozwala na przebycie zakażenia w domowym zaciszu.

Tragedia bohaterki Tragedia bohaterki "Nasz nowy dom" Polsatu. Z dymiącego pieca zaczął wydobywać się czad, rodzina się zatrułaCzytaj dalej

Arcybiskup Stanisław Gądecki zakażony. Pozytywny wynik testu otrzymali też inni biskupi

"Dziś stwierdzono obecność koronawirusa u abp. Stanisława Gądeckiego, który od kilku dni przebywał w kwarantannie. Przewodniczący Episkopatu pozostaje w izolacji domowej, jest osłabiony, ale czuje się dobrze. Pozytywny wynik testu otrzymał też bp Grzegorz Balcerek oraz kilku pracowników Kurii" - czytamy w komunikacie poznańskiej kurii na Twitterze. Stanisław Gądecki najprawdopodobniej zakaził się od Artura Mizińskiego. Trudno jednak wskazać źródło zakażenia.

Zwykła, papierowa 10-złotówka może być warta fortunę. Przyjrzyj się dokładnie swoim banknotomZwykła, papierowa 10-złotówka może być warta fortunę. Przyjrzyj się dokładnie swoim banknotomCzytaj dalej

Przypomnijmy, że Stanisław Gądecki jest metropolitą poznańskim oraz przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski. Doktor nauk teologicznych w ostatnim miesiącu wydawał ważne zalecenia dla duchownych. Hierarcha zalecił przekazywanie Eucharystii na rękę. Zakazał również chodzenia po kolędzie przez wzgląd na bezpieczeństwo wiernych. Przedstawiciele Episkopatu zaapelowali do wiernych o "Modlitwę w intencji wszystkich osób doświadczających cierpienia i choroby COVID-19". Stanisław Gądecki dzień przed otrzymaniem pozytywnego wyniku testu opublikował ważny komunikat, w którym zachęcał do przestrzegania obostrzeń. "Matce Bożej, Różańcowej Pani, powierzam moich współbraci w biskupstwie, kapłanów i osoby życia konsekrowanego oraz wszystkich wiernych, zapewniając o duchowej bliskości i modlitwie" - czytamy.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News