Stan Borys dochodzi do siebie po udarze mózgu, którego doznał w lutym. facebook.com/stanborys1Źródło: facebook.com/stanborys1
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Grudnia 2019

Stan Borys trafił do szpitala w ciężkim stanie, na skutek udaru. Jak zmieniło się życie artysty po tej tragedii?

Stan Borys to legenda polskiej muzyki. Twórca takich przebojów, jak "Jaskółka uwięziona" i "Anna", jakiś czas temu na skutek udaru mózgu trafił w ciężkim stanie do szpitala. Jak czuje się obecnie i co słychać u znanego artysty?

Problemy zdrowotne piosenkarza - Stana Borysa, zaczęły się w lutym tego roku. Wtedy Polskę obiegła informacja, że 77-letni artysta w ciężkim stanie trafił do szpitala z podejrzeniem udaru mógzu. Diagnoza niestety potwierdziła się, a od tamtej pory kolorowe gazety i media donosiły o postępach w leczeniu artysty i dochodzeniu do siebie. Jak donosi "Plejadzie" Anna Maleady - życiowa partnerka Stana Borysa, lekarze przez pięć dni walczyli o życie jej ukochanego na oddziale intensywnej terapii. Na pomoc muzykowi ruszyli również jego przyjaciele i wierni fani, organizując specjalne wydarzenia charytatywne, podczas których zbierano pieniądze na rehabilitację artysty.

- Stan Borys miał poważne problemy zdrowotne, z którymi zmagał się na łamach prasy. Po miesiącach leczenia artysta udzielił wywiadu, w którym opowiedział, jaki jest obecnie stan jego zdrowia. "Możemy cieszyć się wielkim sukcesem!" - napisała w serwisie Facebook - Anna Maleady, partnerka Stana Borysa.

Dla większości osób jest to nieoczywiste. Viki Gabor uniknęła koszmaru, jaki spotyka jej rówieśnikówDla większości osób jest to nieoczywiste. Viki Gabor uniknęła koszmaru, jaki spotyka jej rówieśnikówCzytaj dalej

Stan Borys - jak miewa się dziś?

Jakiś czas temu w sieci pojawiły się informacje o coraz lepszym stanie Stana Borysa - dowiedzieć się można było, że artysta czuje się lepiej i powoli wraca do zdrowia. Na dodatek kilka miesięcy temu odzyskał władzę w nogach po paraliżu, a rehabilitacja muzyka przynosi rewelacyjne efekty. O wszystkim poinformowała Anna Maleady na Facebooku.

- "Po 10 miesiącach leczenia Stana Borysa po udarze niedokrwiennym w szpitalach i ośrodkach rehabilitacyjnych możemy cieszyć się wielkim sukcesem! Wasze wsparcie i modlitwy pomogły, wielka praca lekarzy i rehabilitantów oraz personelu medycznego zrobiła swoje. Zaparcie i wytrwałość Stana Borysa w ciężkiej i długotrwałej terapii przyniosła oczekiwane efekty! W końcu Stan Borys jest w dobrej formie, jest samodzielny w poruszaniu się, choć wiadomo, że rehabilitacja trwa! Dziękujemy wszystkim za wsparcie w tym trudnym dla nas czasie. Gdyby nie Wy, nie byłoby Stana" - powiadomiła Anna Maleady.

To wspaniała wiadomość! Życzymy dużo zdrowia i wytrwałości oraz trzymamy kciuki za powrót do pełni sił.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Droższy prąd to wierzchołek góry lodowej. Więcej zapłacisz nie tylko za jego zużycie

2. Tajemnicza choroba od lat wyniszcza Tomasza Lisa. Trafił do szpitala, ale tragedia zaczęła się dużo wcześniej

3. Hanna Lis przekazała nowe informacje ws. stanu Tomasza Lisa

4. TVP nigdy o tym nie wspomni. Wstydliwa przeszłość Jarosława Jakimowicza

5. Skandaliczne nagranie SOP w sieci. "Z drogi polskie ch***y! Szlachta jedzie"

6. Tomasz Lis pilnie przewieziony do szpitala, jego stan jest poważny. Wylądował na oddziale intensywnej terapii