Epidemia koronawirus. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 30 Czerwca 2020

Zamknęli miasto w Anglii. Mieszkańcom kazano zostać w domach

Anglia wciąż walczy z epidemią koronawirusa. Stale wzrastająca liczba zakażeń zmusiła władze do zamknięcia jednego z miast. Rząd wprowadził także nakaz pozostania w domach.

Liczące 350 tysięcy mieszkańców Leicester w środkowej Anglii zostało objęte lokalną blokadą – powiadomił brytyjski minister zdrowia Matt Hancock w poniedziałek wieczorem. Od dzisiaj zamknięte zostały sklepy (z wyjątkiem spożywczych), a od czwartku uczniowie znów przestaną uczęszczać do szkół. Władze apelują do mieszkańców, aby pozostali w domach tak długo, jak tylko to możliwe.
 

Nakaz pozostania w domach
 

Już w sobotę ma zostać ogłoszony plan znoszenia obostrzeń obowiązujący w całej Anglii. Ponownie mają zostać otwarte restauracje, puby, muzea, kina, hotele oraz salony fryzjerskie. Z tych dyrektyw wyłączono Leicester, miasto leżące w środkowej części kraju. W ostatnim tygodniu 10 procent zakażeń w całym państwie miało miejsce właśnie w Leicester. Co więcej, stosunek osób chorych na koronawirusa do liczby mieszkańców jest trzy razy wyższy, niż w następnym na liście mieście w Anglii. „Podjęliśmy kilka trudnych, ale ważnych decyzji. Zalecamy mieszkańcom Leicester pozostanie w domu tak długo, jak to tylko możliwe, i zalecamy powstrzymanie się od wszystkich podróży do, z i na terenie Leicester, o ile nie jest to niezbędne.” – powiedział wczoraj wieczorem Matt Hancock.
 

Nakaz możliwy również w innych miastach
 

Podczas stopniowego znoszenia obostrzeń, Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii zastrzegł, że jeśli sytuacja będzie się pogarszać w konkretnych regionach królestwa, to będzie możliwe wyłączenie lokalne danej strefy i wprowadzenie w niej obostrzeń. Ogłoszone dla Leicester restrykcje są znacznie ostrzejsze niż się spodziewano.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jednoznaczny wynik sondażu prezydenckiego. Wiemy, kto wygrywa w II turze 2. Katastrofa ekologiczna w Rogowie. Tysiące litrów paliwa mogą trafić do rzeki

Burmistrz miasta Peter Soulsby informował kilka dni wcześniej, że ostatni etap obostrzeń, który ma zostać zniesiony w sobotę może obowiązywać w Leicester jeszcze przez dwa tygodnie. Tak się jednak nie stało, gdyż rząd dodatkowo cofnął wszystkie wcześniejsze poluzowania i miasto wróciło do punktu największego lockdownu. Jednocześnie minister zdrowia nie zaprzeczył, że podobne kroki mogą być podejmowane również w innych miastach, w których ilość zakażonych nie będzie spadać.

Źródło: [tokfm.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Katastrofa ekologiczna w Rogowie. Tysiące litrów paliwa mogą trafić do rzeki
  2. Jednoznaczny wynik sondażu prezydenckiego. Wiemy, kto wygrywa w II turze
  3. Dramatyczna sytuacja w ośrodku dla bezdomnych. Brakuje jedzenia i wody
  4. Sztab Andrzeja Dudy o zaproszeniu na debatę poza TVP: "Lepiej, żeby pan prezydent był pytany przez mieszkańców, a nie dziennikarzy, którzy są stronniczy"