Policjant Pakistan. Staff Sgt./Jason HullŹródło: Staff Sgt./Jason Hull
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 29 Czerwca 2020

Terroryści zaatakowali giełdę. 9 osób nie żyje

Czterech uzbrojonych terrorystów zaatakowało budynek giełdy w Pakistanie. W ataku przeprowadzonym w biały dzień, śmierć poniosło 9 osób. Napastnicy używali karabinów automatycznych i granatów.

Budynek znajduje się w strefie dodatkowo zabezpieczanej przez oddziały policji w miejscowości Karaczi. W pobliżu budynku giełdy znajduje się wiele prywatnych banków. Zaatakowana placówka jest najstarszym i największym oddziałem giełdy w Pakistanie.

Atak terrorystów na giełdę

Do ataku przyznała się już organizacja Baloch Liberation Army, która walczy o niezależność bogatej w gaz prowincji Beludżystanu. Te spekulacje nie zostały jeszcze oficjalne potwierdzone. W Pakistanie od dawna mają miejsce ataki islamistów na główne punkty działalności finansowej państwa (banki, giełdy, ministerstwa), jednak agencja Reuters zwraca uwagę, że w ostatnim czasie liczba napadów spadła. Napastnicy korzystali z karabinów automatycznych i granatów, które podczas ataku zostały rzucone w kierunku głównego wejścia do budynku.

Podwyższony poziom promieniowania nad północną Europą. Źródło pochodzi z Rosji?Podwyższony poziom promieniowania nad północną Europą. Źródło pochodzi z Rosji?Czytaj dalej


9 osób zmarło podczas zamachu na giełdę

Policja, na którą powołuje się agencja Reuters twierdzi, że napastnicy najpierw wykorzystali granaty przed budynkiem giełdy, a następnie wdarli się do środka i otworzyli ogień. Terroryści zostali zastrzeleni przez oddziały policji i pracowników ochrony, jednak zanim to się stało śmierć poniosło pięć osób – czterech ochroniarzy i jeden policjant.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dziś wielkie święto w Kościele. Franciszek dokona poświęcenia 2. Podwyższony poziom promieniowania nad północną Europą. Źródło pochodzi z Rosji?

Rzecznik policji Shazia Jehan poinformował, że na miejscu cały czas znajdują się oddziały saperskie, które próbują oczyścić budynek giełdy z ładunków wybuchowych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podwyższony poziom promieniowania nad północną Europą. Źródło pochodzi z Rosji?
  2. Dziś wielkie święto w Kościele. Franciszek dokona poświęcenia
  3. Tragiczny wypadek w Lubuskiem. Dwa auta wypadły z drogi
  4. Oficjalne dane PKW właśnie ujawnione, wyniki wyborów są zaskakujące. Sondaże na to nie wskazywały?

Źródło: [Reuters, dziennik.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News