Wirus Cristoli. Flickr/Hospital Clinic BarcelonaŹródło: Flickr/Hospital Clinic Barcelona
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 26 Czerwca 2020

Naukowcy zidentyfikowali nowego wirusa. Winny komar?

Francuscy naukowcy odkryli nowego wirusa. Wirus Cristoli, bo o nim mowa, prawdopodobnie jest przenoszony przez owady. Kobieta nim zarażona zmarła na zapalenie mózgu.

Odkrycia dokonali francuscy naukowcy z miejscowości Creteil, dlatego nowy wirus nazwano „wirusem Cristoli”. Wciąż trwaja badania nad wirusem. Naukowcy chcą się mu jak najlepiej przyjrzeć.

Wirus może powodować zapalenie mózgu?

Dotychczas potwierdzono tylko jeden przypadek zakażenia wirusem Cristoli. Wykryto go u 58-letniej kobiety mieszkającej w Paryżu. Kobieta zmarła na zapalenie mózgu. Miała jednak wiele chorób współistniejących. „Ważne jest, aby zauważyć, że to zapalenie mózgu wystąpiło u osoby o bardzo obniżonej odporności, była to osoba bardzo chora. W tej chwili do opisania mamy tylko jeden przypadek. Oczywiście, jeśli w przyszłości zostaną zdiagnozowane inne przypadki, będziemy mieć bardziej precyzyjne dane o tej chorobie” – powiedział Jean-Michel Pawlotsky ze szpitala Henri-Mondor w Creteil.

Wirus Cristoli przenoszą komary


Potwierdzono już fakt, że Cristoli jest odmianą ortobuniawirusa, który jest rozprzestrzeniany przez komary i inne owady. Odkrycia wirusa dokonano przy pomocy techniki zwanej jakometagenomika, która została wykorzystana przez chińskich naukowców do identyfikacji Covid-19.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca mógł być pod wpływem substancji odurzających 2. Gwiazdy słynnego serialu oskarżone o molestowanie. Co dalej z produkcją?


„Mamy do czynienia z czymś zupełnie innym i szczerze mówiąc, dzisiaj nie wiemy, jak ta pacjentka zachorowała, jak złapała wirusa. Podejrzewamy, że stało się tak przez owady, ponieważ one przenoszą tego rodzaju infekcje ” – dodał profesor.

Źródło: [Wprost Zdrowie]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazdy słynnego serialu oskarżone o molestowanie. Co dalej z produkcją?
  2. Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca mógł być pod wpływem substancji odurzających
  3. Dodatkowe 350 zł do emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  4. Potwór z Loch Ness istnieje? Nowe zdjęcie trafiło do sieci

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News