Kler. Wiki Commons/stawszewkiŹródło: Wiki Commons/stawszewki
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 26 Czerwca 2020

Biskup ostro: trzeba odciąć Kościół od takich księży

Mirosław Milewski, biskup pomocniczy diecezji płockiej odniósł się do oskarżeń, które padły w kierunku biskupa Edwarda Janiaka. Sprawa dotyczy możliwego ukrywania pedofilii wśród księży. Duchowny w rozmowie z RMF FM przyznał, że "to, co działo się w diecezji kaliskiej to klasyczny przykład działania lawendowej mafii w Kościele".

"Homoseksualiści kryją homoseksualistów i udają, że nic się nie dzieje. Żyją w innym świecie – to nie jest świat Kościoła” – zaznaczył biskup Milewski w rozmowie z RMF FM.
 

Biskup Janiak ukrywał przewinienia księży?
 

Mirosław Milewski już na samym początku wywiadu przeprosił wszystkich, za błędy swoich przełożonych – „Chciałbym, mając na uwadze to, co się działo w diecezji kaliskiej, te gorszące skandale, przeprosić za milczenie polskich biskupów w tej sprawie” – powiedział Milewski. Skomentował też decyzję papieża Franciszka o przejęcie obowiązków biskupa kaliskiego przez arcybiskupa Grzegorza Rysia, który został wyznaczony na administratora tej diecezji. „ Jestem wdzięczny papieżowi Franciszkowi za to, że podjął taką decyzję. Mamy wreszcie przełom w tej sprawie. Tak dalej być nie mogło” – powiedział biskup Milewski.
 

Biskup Milewski: Wstydzę się za księży

 
Biskup diecezji płockiej postanowił odnieść się również do oskarżeń, które trafiają pod adresem biskupa Edwarda Janiaka. Mowa głównie o ukrywaniu pedofilii w Kościele. Informacje na temat działań biskupa Janiaka ujawnili bracia Sekielscy w filmie „Zabawa w chowanego”. W rozmowie z RMF FM biskup Milewski przyznaje, że wstyd mu za to, co dzieje się w niektórych instytucjach kościelnych.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gwiazda TVN pogrążona w żałobie. Opublikowała zdjęcie zrobione w dniu ojca, niezwykle poruszające 2. Naukowcy zidentyfikowali nowego wirusa. Winny komar?

„To, co tam się działo, to jest przykład działania lawendowej mafii w Kościele. (…) Jak miliony katolików w Polsce, po prostu mam już dosyć tej sytuacji. Ja się po prostu wstydzę i nie chciałbym dalej być w Kosciele, w którym są przestępstwa, księża którzy nie powinni być księżmi i uważam, że musi się coś zmienić” – zaznaczył Mirosław Milewski dodając, że gdy udowodni się księdzu czyn pedofilski, taki duchowny powinien on być usuwany ze stanu kapłańskiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda TVN pogrążona w żałobie. Opublikowała zdjęcie zrobione w dniu ojca, niezwykle poruszające
  2. Naukowcy zidentyfikowali nowego wirusa. Winny komar?
  3. Gwiazdy słynnego serialu oskarżone o molestowanie. Co dalej z produkcją?
  4. Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca mógł być pod wpływem substancji odurzających

Źródło: [RMF FM, Onet]