Edward Janiak. Wikipedia/Joanna AdamikŹródło: Wikipedia/Joanna Adamik
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 25 Czerwca 2020

Episkopat komentuje zachowanie biskupa Edwarda Janiaka

Biskup Edward Janiak w zeszłym tygodniu trafił na strony główne wszystkich serwisów informacyjnych. Miało to związek z jego wizytą w szpitalu spowodowaną stanem nadmiernego upojenia alkoholowego. Jak całą sprawę komentuje Episkopat?

Rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik tłumaczy, że jeśli informacje przekazywane w mediach są prawdziwe, to według stanowiska Episkopatu taka sytuacja nie powinna w ogóle mieć miejsca – podaje serwis tvn.24.pl
 

Edward Janiak - podejrzenie udaru?

 
Całą sprawę przybliża Gazeta Wyborcza, która informuje, że do zdarzenia doszło 2 czerwca, kiedy to biskup Edward Janiak został przewieziony karetką do szpitalnego oddziału ratunkowego w Kaliszu. „Biskup miał problem z wysławianiem się, był z nim ograniczony kontakt. Do szpitala został przyjęty o godzinie 23 z podejrzeniem udaru mózgu. Przeszedł cały panel badań, w tym tomografię komputerową mózgu. Badania wykluczyły udar. Okazało się, że biskup cierpi jedynie na upojenie alkohlowe” – informuje Gazeta Wyborcza. Jeszcze tego samego dnia biskup opuścił placówkę szpitalną, po tym jak otrzymał serię kroplówek.
 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Okropne i oburzające. Odbyła się msza w intencji księdza, który wykorzystywał i krzywdził dzieci, brak słów 2. Skandaliczne, znów zaostrzenie kar za aborcję? Kobiety mają dość i znów wyjdą na ulicę

Komentarz Episkopatu w sprawie biskupa Edwarda Janiaka
 


W związku z licznymi publikacjami na ten temat i upublicznienia sprawy przez Gazetę Wyborczą komentarza udzielił rzecznik Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.
„W odpowiedzi na pytania dotyczące dzisiejszych publikacji na temat bp. Edwarda Janiaka, stanowczo oświadczam, że – jeśli informacje przekazane w mediach się potwierdzą – to opisywana sytuacja nigdy nie powinna się wydarzeć” – oświadczył ks. Rytel-Andrianik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak wygląda wiara w czasach zarazy? Sondaż pokazuje prawdę, wyniki, jakich nikt się nie spodziewał
  2. Druk kart wyborczych wykona prywatna firma, a nie państwowa. Zastanawiające i budzące wątpliwości kroki, o wszystkim poinformował Onet
  3. Polska aktorka zapozowała bez ubrań. Zrobiła to dla innych kobiet
  4. O. Tadeusz Rydzyk już bezpośrednio przymusza wiernych do głosowania na jednego kandydata. Czy Kościół służy do poparcia w kwestiach politycznych?

Źródło: [Gazeta Wyborcza, tvn24.pl]

DZISIAJ GRZEJE: 1. Polska aktorka zapozowała bez ubrań. Zrobiła to dla innych kobiet 2. Jak wygląda wiara w czasach zarazy? Sondaż pokazuje prawdę, wyniki, jakich nikt się nie spodziewał

Dodatkowo, jak twierdzi tvn24.pl nie wiadomo jakie działania w tej sprawie podejmie Episkopat, aby tę sprawę wyjaśnić. Kaliska kuria dotychczas nie skomentowała sprawy, gdyż oczekuje na rzetelne wyjaśnienie sytuacji, która miała miejsca na początku miesiąca.