Zakaz kąpieli. Wiki Commons/Jarosław SzczepaniakŹródło: Wiki Commons/Jarosław Szczepaniak
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 24 Czerwca 2020

Groźna bakteria w Bałtyku. Powoduje ciężkie zatrucie

W polskim Bałtyku pojawiła się niezwykle groźna bakteria. Kontakt z nią może prowadzić do zakażeń, zatruć, a nawet śmierci. Czy wakacje na polskich plażach są zagrożone?

Bałtyk to jedno z najchętniej wybieranych przez Polaków miejsc na wakacyjny odpoczynek. Polacy zaczęli ponownie cenić sobie urlop nad rodzimym morzem, szczególnie w dobie epidemii koronawirusa, gdy wyjazdy za granice stały się utrudnione. Jednak czy plażowanie jest dalej bezpieczne

Bakteria w Bałtyku

Jak podaje Dziennik Bałtycki, powołujący się na niemiecką stację „Deutsche Welle”, w Morzu Bałtycki pojawiły się niezwykle groźne przecinkowce. Są to bakterie, która mogą spowodować nawet śmierć urlopowiczów. Są szczególnie aktywne podczas gorącego lata, gdyż sprzyja to ich rozmnażaniu się. Naukowcy alarmują, że zagrożenie ze strony przecinkowców może cały czas wzrastać, ze względu na ocieplanie się klimatu. Przecinkowce mogą wpłynąć na groźne zakażenia zapalne, poważne zatrucia pokarmowe, a w skrajnych przypadkach śmierć.

Jakie objawy powodują bakterie w Bałtyku?


Masowemu rozmnażaniu bakterii przecinkowców sprzyja temperatura wyższa niż 20 stopni Celsjusza. Gromadzą się szczególnie tam, gdzie jest najcieplej, czyli w tym wypadku tuż przy brzegu. Stanowią przez to ogromne zagrożenie dla turystów wypoczywających na plaży. Objawy zarażenia chorobami przenoszonymi przez przecinkowce to silne bóle lokalne, dreszcze i gorączka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wpadali na siebie jeden po drugim. Dwie osoby w szpitalu 2. Mężczyzna oblał się łatwopalną substancją i podpalił. Dramatyczne sceny w centrum Torunia, znamy szczegóły

Do zakażenia dochodzi, gdy połkniemy wodę morską lub gdy zjemy zakażone owoce morza i ryby. Najczęściej przecinkowce powodują zatrucie pokarmowe i konieczność zażywania antybiotyków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jarosław Jakimowicz w TVP przeszedł samego siebie. Kamery uchwyciły, co znalazło się w tle, niewiarygodne
  2. Okropne. Znów będą jedli psy
  3. Tragiczne zdarzenie na Śląsku. 14-letni rowerzysta trafił w stanie poważnym do szpitala
  4. Wchodzisz do sklepu bez maseczki? Możesz wyjść z policją

Źródło: [dziennikbaltycki.pl]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News