Papież Franciszek. wallpaperflare.com
Źródło: wallpaperflare.com
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 17 Lipca 2020

Żałoba w Watykanie. Konferencja Episkopatu Polski poinformowała o śmierci ważnego polskiego kardynała

Smutne wiadomości przekazał właśnie Episkopat Polski. Nie żyje bliski współpracownik św. Jana Pawła II, Benedykta XVI oraz Papieża Franciszka.

Nie żyje ks. Kardynał Zenon Grocholewski. Duchowny miał 80 lat. Brał udział we wszystkich najważniejszych wydarzeniach Kościoła Katolickiego, na czele z Synodami Biskupów. Reprezentował Ojca Świętego na lokalnych uroczystościach w ponad 20 krajach.

Bajm już nie zagra? Znamy deklarację Beaty KozidrakBajm już nie zagra? Znamy deklarację Beaty KozidrakCzytaj dalej

Nie żyje kardynał Zenon Grocholewski

Ks. Kardynał Zenon Grocholewski urodził się 11 października 1939 roku w Bródkach koło Nowego Tomyśla. Święcenia kapłańskie przyjął w 1963 roku z rąk abp. Antoniego Baraniaka. W 1972 ukończył studia z prawa kanonicznego na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie, gdzie uzyskał doktorat. Święcenia biskupie przyjął z rąk św. Jana Pawła II w 1983 roku. W 2001 roku został mianowany kardynałem. Dwukrotnie uczestniczył w konklawe, które wybierało nowego papieża w 2005 i 2013 roku.

Jadwiga Emilewicz właśnie oficjalnie potwierdziła. Już pod koniec tego miesiąca pierwsze wypłaty bonuJadwiga Emilewicz właśnie oficjalnie potwierdziła. Już pod koniec tego miesiąca pierwsze wypłaty bonuCzytaj dalej

Bliski współpracownik Jana Pawła II, Benedykta XVI i papieża Franciszka

Przez lata swojej posługi w Watykanie towarzyszył trzem ostatnim papieżom. W 2015 roku złożył dymisję na ręce papieża Franciszka, gdyż osiągnął 75 lat - wiek po którym duchowni mogą udać się na emeryturę i zakończyć swoją aktywną służbę w Watykanie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bajm już nie zagra? Znamy deklarację Beaty Kozidrak 2. Jadwiga Emilewicz właśnie oficjalnie potwierdziła. Już pod koniec tego miesiąca pierwsze wypłaty bonu

Kardynał Zenon Grocholewski uznawany był za jednego z najwybitniejszych znawców prawa kanonicznego. Na swoim koncie ma ponad 550 publikacji w 12 językach – głównych światowych, polskim, łacińskim, włoskim, holenderskim, maltańskim i kilku innych słowiańskich.


Źródło: [Onet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bajm już nie zagra? Znamy deklarację Beaty Kozidrak
  2. Jadwiga Emilewicz właśnie oficjalnie potwierdziła. Już pod koniec tego miesiąca pierwsze wypłaty bonu
  3. Zakonnica myślała, że pozostanie anonimowa? "Wstyd mi, że katolickie Pilzno ma odwagę głosować na zarazę"
  4. Wyganiał salcesonem demona wegetarianizmu. Właśnie otrzymał od rządu 50 mln zł

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]