Nowy narkotyk. TEK IMAGE/Science Photo Library RF/East NewsŹródło: TEK IMAGE/Science Photo Library RF/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 16 Lipca 2020

Nowy śmiercionośny narkotyk trafił do Polski. Skutki jego zażycia są opłakane

Główny Inspektor Sanitarny ostrzega przed nowym narkotykiem. Trafił już do Polski i jest 60 razy mocniejszy niż morfina.

Nowy narkotyk nosi nazwę etazen. Jak twierdzą naukowcy, jest on zamiennikiem heroiny lub fentanylu. Posiada bardzo duże właściwości toksyczne oraz dużą siłę działania. Może przybierać postać suszu do palenia.

Szokujące wyznanie znanej piosenkarki. Szokujące wyznanie znanej piosenkarki. "Miałam 17 lat, gdy się na mnie rzucił"Czytaj dalej

Nowy narkotyk na rynku

Główny Inspektor Sanitarny przestrzega przed nowym, niezwykle groźnym narkotykiem. Jak informuje portal polsatnews.pl etazen należy do grupy opioidów. Był sprzedawany jako dopalacz na terenie Łodzi w postaci proszku. Jak twierdzą naukowcy, jest on zamiennikiem heroiny lub fentanylu. Według badań, jego działanie jest 60 razy mocniejsze niż morfiny. GIS podkreśla, że może być on wykorzystywany jako susz do palenia, liquid do e-papierosa lub w postaci sprayu do nosa.

Wypadek na przejeździe. “Myślała, że maszynista ją przepuszcza”Wypadek na przejeździe. “Myślała, że maszynista ją przepuszcza”Czytaj dalej


Działanie narkotyku

Narkotyki z grupy opioidów charakteryzują się podobnym działaniem. Ogólnie uznaje się, że osoba, która zażyje taki specyfik ma zaburzenia świadomości, ma mało energii, jest śpiąca. Źrenice takiej osoby stają się węższe, spada ciśnienie tętnicze organizmu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szokujące wyznanie znanej piosenkarki. "Miałam 17 lat, gdy się na mnie rzucił" 2. Wypadek na przejeździe. “Myślała, że maszynista ją przepuszcza”

Po zażyciu opioidów mogą występować groźne zaburzenia oddechowe, w tym całkowite zatrzymanie oddechu, co może doprowadzić do śmierci. Główny Inspektor Sanitarny przestrzega również przed pozostałymi dopalaczami, które dostępne są w przeróżnych formach. Często zmieniają one swój skład, przez co użytkownicy nie wiedzą, co tak naprawdę zażywają.

Źródło: [Polsat News]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Szokujące wyznanie znanej piosenkarki. "Miałam 17 lat, gdy się na mnie rzucił"
  2. Wypadek na przejeździe. “Myślała, że maszynista ją przepuszcza”
  3. Filmik z tańcem Kingi Dudy podbija internet. O córce prezydenta wypowiedzieli się także jej znajomi ze szkoły
  4. Tragiczne doniesienia, zaginęła gwiazda Projekt Lady. Trwa pilna akcja poszukiwawcza, może być w niebezpieczeństwie

DOMOWY CHLEB Z CHRUPIĄCĄ SKÓRKĄ. W ŚRODKU MIĘKKI JAK AKSAMIT [PRZEPIS]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News