Policja. Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Źródło: Andrzej Iwanczuk/REPORTER
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Lipca 2020

Nielegalnie przewoził ludzi i produkty. Wpadł przez datę urodzenia

Policja zatrzymała obywatela Ukrainy, który używając fałszywej tożsamości, od dwóch lat nielegalnie przewoził ludzi i towary. Czekają go teraz kłopoty.

Do zatrczymania mężczyzny doszło w Piasecznie. Policjanci drogówki zostali wezwani do kolizji drogowej. Jak się okazało, jeden z uczestników zdarzenia dopuścił się wielu oszustw.

Przestępstwo mężczyzny - fałszował swoją tożsamość

Jak podaje Super Express, kolizja drogowa, która miała miejsce na ulicy Julianowskiej w Piasecznie pozwoliła złapać mężczyznę, ukrywającego swoją tożsamość. Mężczyzna z niewyjaśnionych przyczyn uderzył w cztery zaparkowane samochody. Podczas sprawdzenia dokumentów sprawcy policjanci zwrócili uwagę na podejrzany dowód osobisty emigranta. Funkcjonariuszom nie spodobał się litewski dokument, który wyglądał na sfałszowany. Aby się upewnić, zapytano go o datę urodzin, jaka jest podana w dowodzie. Mężczyzna pomylił się kilkukrotnie udzielając odpowiedzi. Policjanci byli przekonani, że nie jest on tym, za kogo się podaje.

Przestępca oszukiwał pracodawcę

Według Super Expressu, funkcjonariusze policji z Piaseczna od razu zatrzymali sprawcę kolizji. Ich dalsze działania pozwoliły na ujawnienie, iż mężczyzna tak naprawdę pochodzi z Ukrainy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zginęła, bo miała za dobre serce. Bił ją pięściami, a później wziął nóż... 2. Zaskakująca szczerość prawicowego publicysty u Magdy Ogórek? "Gdyby nie TVP, Andrzej Duda by nie wygrał"

Okazało się, że zarówno litewski dowód osobisty, jak i prawo jazdy zostały przez niego podrobione. Wykorzystując fałszywe dane, mężczyzna od ponad dwóch lat okłamywał swojego pracodawcę, dla którego świadczył usługi przewozowe - ludzi i towarów. Sprawa ma mieć swój ciąg dalszy. Mają zając się nią eksperci z wydziału dochodzeniowo-śledczego.

Źródło: [Super Express]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca szczerość prawicowego publicysty u Magdy Ogórek? "Gdyby nie TVP, Andrzej Duda by nie wygrał"
  2. Nie żyje córka Nelsona Mandeli. Była ambasadorką RPA w Danii
  3. Nie żyje aktor z "Na dobre i na złe", "Klanu" i "M jak miłość". Zasłabł podczas jazdy na rowerze
  4. Zginęła, bo miała za dobre serce. Bił ją pięściami, a później wziął nóż...