zasiłek opiekuńczy pieniądze. PixabayŹródło: Pixabay
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 9 Lipca 2020

Jeszcze rano rodzice mieli zostać bez pieniędzy. Po natychmiastowej interwencji zapadła pilna decyzja

Chaos wokół zasiłku opiekuńczego dla dzieci podczas epidemii. Minister Marlena Maląg znosi świadczenie, po chwili resort zmienia zdanie.

Mowa o zasiłku dla dzieci rodziców do lat 8, który został wprowadzony z uwagi na ciężką sytuację ekonomiczną podczas epidemii koronawirusa. Jeszcze rano minister Marlena Maląg zapowiedział koniec świadczenia, po chwili jej decyzja została zmieniona przez resort.

Zasiłek opiekuńczy w trakcie epidemii

Jak informuje RMF FM, dzisiaj rano minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg poinformowała, że po 12 lipca, czyli dzień po wyborach zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do lat 8 zostanie zlikwidowany. Swoją decyzję tłumaczyła faktem, że rozpoczęły się już wakacje, przez co w żłobkach i przedszkolach jest znacznie mniej dzieci. Nie ma też potrzeby utrzymywania tych placówek, skoro są one w dużym stopniu puste. Minister Maląg zaznaczyła, że świadczenie jest też ogromnym wydatkiem dla rządu i nie można ciągnąć tego w nieskończoność.

Zamieszanie wokół zasiłku opiekuńczego

Według informacji dziennikarzy RMF FM, tuż po konferencji minister Maląg, w resorcie rodziny rozdzwoniły się telefony, między innymi ze sztabu Andrzeja Dudy i Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Po rozmowach decyzja minister została szybko zmieniona i zasiłek ostatecznie został przedłużony do 26 lipca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jurek Owsiak nie wytrzymał podczas wywiadu u Moniki Olejnik. "Jakie trzeba mieć umiejętności, żeby to zepsuć" 2. Matka popularnego youtubera okradziona. Mamy nagranie z monitoringu

Świadczenie zostało wprowadzone wraz z wybuchem epidemii koronawirusa. Przysługuje on rodzicom, którzy przez wirusa nie są w stanie zapewnić dziecku opieki.

Źródło: [RMF FM]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jurek Owsiak nie wytrzymał podczas wywiadu u Moniki Olejnik. "Jakie trzeba mieć umiejętności, żeby to zepsuć"
  2. Matka popularnego youtubera okradziona. Mamy nagranie z monitoringu
  3. Pomorskie. Dach niespodziewanie runął na mężczyznę, na miejsce natychmiast ruszyły służby. Dramatyczna akcja ratunkowa
  4. Skandal na pogrzebie. Ksiądz agitował nad trumną. Wierni oburzeni

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News