Stół porodowy. ARKADIUSZ ZIOLEK/East NewsŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 8 Lipca 2020

Skandal w szpitalu. Kupili wannę porodową za 45 tys. zł. Ale kobiety nie mogą w niej rodzić

Szpital wydał niemal 45 tysięcy złotych na wannę do rodzenia. Od dwóch lat nikt z niej nie korzystał. Powód jest kuriozalny.

W szpitalu w Krośnie w 2018 roku zakupiono specjalistyczną wannę porodową, która kosztowała wówczas niemal 45 tysięcy złoty. Problem w tym, że żadne dziecko nie przyszło na świat przy pomocy tego nowoczesnego sprzętu.

Szpital świeżo po remoncie

Oddział porodowy w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie wyremontowano ponad dwa lata temu. Renowacja pochłonęła prawie 20 mln złotych, z czego część została pokryta z funduszy Unii Europejskiej. Zdecydowano się wtedy na zakup wanny do rodzenia w wodzie, która kosztowała ok. 45 tysięcy złotych. Jak podaje portal polsatnews.pl, personel szpitala uważał wówczas, że nowoczesna wanna to skok cywilizacyjny. Od tego czasu na świat w szpitalu przyszło 2,2 tysiąca dzieci, jednak żadne z nich nie urodziło się w feralnej wannie.

Szpital tłumaczy: nie mamy kwalifikacji


Szpital w Krośnie tłumaczy się z kuriozalnej sytuacji z wanną porodową. Według lekarzy, personel wciąż czeka na kurs szkoleniowy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W Krakowie mają być urządzane regularne łapanki na LGBT. Przerażające doniesienia 2. Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Znamy decyzję prokuratury

„W przypadku, gdy pojawi się takie szkolenie, kadra położnicza zostanie na niego skierowana. Istotnym problemem jest również brak przeszkolonych specjalistów na rynku pracy, którzy mogliby podjąć się tego typu porodów. W podobnej sytuacji są okoliczne placówki” – powiedział dla polsatnews.pl Piotr Czerwiński, dyrektor krośnieńskiego szpitala. Dotychczas kobiety mogą korzystać z wanny tylko w celu uśmierzenia bólów porodowych, jednak gdyby w trakcie zabiegów ciężarna zaczęła rodzić, należy natychmiast spuścić wodę z wanny.

Źródło: [polsatnews.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Krakowie mają być urządzane regularne łapanki na LGBT. Przerażające doniesienia
  2. Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu. Znamy decyzję prokuratury
  3. Johnny Depp przed sądem. Zamierza walczyć do upadłego
  4. Skandaliczny list Abp. Marka Jędraszewskiego z wezwaniem do głosowania na jednego słusznego kandydata. Oburzająca treść okrążyła media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News