Akcja CBA. DOMIN/East NewsŹródło: DOMIN/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 8 Lipca 2020

Były prezes sądu zatrzymany przez CBA. W tle 100 tys. zł łapówki

Były prezes Sądu Okręgowego w Przemyślu zatrzymany przez CBA. Jest oskarżony o przyjęcie 100 tys. zł łapówki. Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego pozwoliła na jego aresztowanie.

Jak podaje portal tvp.info Marek Z. został oskarżony o przyjęcie łapówki w wysokości 100 tys. zł i może zostać pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Zdecydowała o tym nowo powstała Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego.

Były prezes Sądu Okręgowego zatrzymany przez CBA

Prokuratura skierowała wniosek o wyrażenie zgody na aresztowanie sędziego już pod koniec października 2019 roku. Sąd Dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Warszawie uwzględnił złożony wniosek, jednak zażalenie w tej sprawie złożyła obrona sędziego. Zażalenie zostało oddalone przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego. Rzecznik izby Piotr Falkowski poinformował, że sędzia został zatrzymany od razu po wyjściu z sądu. Mężczyzna usłyszy zarzuty w Wydziale Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej, który prowadzi powyższą sprawę.

Sędzia oskarżony o przyjęcie łapówki


Jak informuje portal tvp.info, Marek Z miał zażądać, a następnie przyjął korzyść majątkową wynoszącą 100 tys. zł w zamian za wydanie korzystnego dla oskarżonego wyroku umarzającego w sprawie, która dotyczyła kwoty w wysokości 2 mln zł. „W lutym 2018 r. przed rozprawą Marek M. wręczył Bogusławowi P. kwotę w wysokości 110 tys. zł, informując, że 100 tys. to pieniądze przeznaczone dla sędziego, a 10 tys. dla innej osoby zamieszanej w to przestępstwo” – zdradziła Prokuratura Krajowa.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W Krakowie mają być urządzane regularne łapanki na LGBT. Przerażające doniesienia 2. Widok grobu córki Eleni jest przykry. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewał

Według prokuratury, materiał dowodowy wyraźnie wskazuje na przyjęcie korzyści majątkowej przez sędziego, który wykorzystał pełnienie funkcji publicznej dla własnego wzbogacenia się. Czyn ten zagrożony jest karą więzienia do lat 10.

Źródło: [tvp.info, PAP]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Krakowie mają być urządzane regularne łapanki na LGBT. Przerażające doniesienia
  2. Widok grobu córki Eleni jest przykry. Po 26 latach wygląd zaskakuje, nikt się nie spodziewał
  3. Skandal w szpitalu. Kupili wannę porodową za 45 tys. zł. Ale kobiety nie mogą w niej rodzić
  4. Wypadek Beaty Szydło w Oświęcimiu, znamy decyzję prokuratury. Chce go uznać za winnego?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News