Pająki. Wikipedia/AlexŹródło: Wikipedia/Alex
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 2 Lipca 2020

Jadowite pająki przestraszyły mieszkańców. Potrzebna była dezynsekcja prawie całego osiedla

Groźny pająk został zauważony na jednym z wrocławskich osiedli. Lokatorzy obawiając się o swoje zdrowie poprosili o dezynsekcje piwnic i klatek schodowych. Postąpili słusznie, ponieważ ugryzienie tego pająka może powodować objawy zatrucia.

Pierwsze informacje o pojawieniu się kolczaka zbrojnego pojawiły się już w połowie czerwca. Zarządca osiedla Gaj we Wrocławiu zdecydował, że niezbędne będzie wykonanie dezynsekcji, aby pozbyć się groźnego pająka, który mógłby zagrażać zdrowiu mieszkańców. „Wykonaliśmy dezynsekcję pomieszczeń m.in. piwnic, garaży, klatek schodowych, komór śmietnikowych. To powinno zakończyć problem. Ten pająk występuje w Polsce, mógł zostać np. przywieziony w aucie z lasu” – twierdzi Przemysław Wieleba, zarządca osiedla, cytowany przez rmf24.pl.

Silnie jadowity pająk na osiedlu mieszkalnym

Według źródeł naukowych, kolczak zbrojny jest jednym z najsilniej jadowitych pająków występujących w Polsce. Jego ugryzienie wywołuje objawy zatrucia. Po ukąszeniu, ofiara odczuwa pękający ból, a w samym miejscu ugryzienia rozwija się silny stan zapalny.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Michał Wiśniewski wpadł w furię. Opublikował nagranie, "mam wy****** co myślicie" 2. "Wiadomości" TVP pokazały swój najnowszy sondaż prezydencki. Obyło się bez zaskoczeń

Jad pająka zawiera hemolizynę, która zabija owady i mniejsze zwierzęta. U człowieka wywołuje długotrwałe bóle, dreszcze i osłabienie organizmu, które mogą utrzymywać się nawet przez dwa tygodnie.

Źródło: [rmf24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Michał Wiśniewski wpadł w furię. Opublikował nagranie, "mam wy****** co myślicie"
  2. "Wiadomości" TVP pokazały swój najnowszy sondaż prezydencki. Obyło się bez zaskoczeń
  3. Edward Janiak nie wytrzymał. Grzmiał o "esbeckim spisku", nie chce się usunąć
  4. Ksiądz miał wykorzystywać małych i bezbronnych chłopców. Zatrważająca historia nagle ujrzała światło dzienne

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News