Bazylika Watykan. Pixabay/July_24Źródło: Pixabay/July_24
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 2 Lipca 2020

Został bardzo skrzywdzony przez duchownego. Co teraz sądzi o Kościele?

Mężczyzna w przeszłości został kilkaset razy zgwałcony przez duchownego. Jego zdanie o Kościele daje wiele do myślenia. Jaką opinię o duchownych ma ofiara pedofilii?

Daniel Pittet przez ponad cztery lata był gwałcony przez duchownego o. Joela Allaza. Mężczyzna postanowił wybaczyć mu krzywdy, których doznał z jego winy. Autor książki „Ojcze, przebaczam ci” pokazuje świadectwo człowieka, który nie stracił wiary.
 

Inne oblicze Kościoła
 

Wstęp do książki Daniela Pitteta napisał sam Ojciec Święty – „W tym nieszczęściu Danielowi Pittetowi dane było poznać też inne oblicze Kościoła, dzięki czemu nie stracił wiary w ludzi i Boga” – mówił papież Franciszek o cierpieniu mężczyzny. „Dziękuję Danielowi, bo takie świadectwa sprawiają, że pęka ołowiana pokrywa, która tłumiła skandale i cierpienia. Jego słowa rzucają światło na straszliwą sferę ciemności w życiu Kościoła” – czytamy w książce Daniela Pitteta. Przeszłość mężczyzny to koszmar usłany kolejnymi tragediami. W wieku 9 lat stał się ofiarą gwałtów, których sprawcą był ojciec Joel Allaza. Jego tragedia trwała aż 4 lata, dopóki ktoś zorientował się, że chłopiec potrzebuje pomocy. Rok później nastolatek zdecydował aby swoje dalsze życie poświecić Bogu – trafia do mnichów w Einsiedeln i po pięciu latach stał się bratem zakonnym.
 

Dlaczego nadal ufa Kościołowi?
 

Mężczyzna twierdzi, że to właśnie pobyt w klasztorze był dla niego źródłem siły i pomógł mu zwalczyć problemy psychiczne, których doświadczył przez swojego oprawcę. „Mógłbym bez końca wymieniać ojców, którzy pomogli mi dorosnąć. Wzięli mnie pod swoje skrzydła i poświęcili mi czas, gdy czułem się samotny" - wspominał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Will Smith pozwalał na zdrady? Zaskakujące wyznanie kochanka żony aktora 2. Były ksiądz i zakonnica robili okropne rzeczy małym dzieciom, bez żadnych skrupułów. Jest wyrok w bulwersującej sprawie

"Byłem ich synem, czułem ich miłość” – opisuje Daniel Pittet. Niestety, problemy zdrowotne spowodowały, że mężczyzna zdecydował się odejść z zakonu. Mężczyzna decyduje się wejść na drogę sprawiedliwości i chce osądzenia przestępstw ojca, który uczynił z jego życia piekło. Daniel podkreśla jednak, że nie szuka zemsty i wybacza ojcu jego czyny.

Źródło: misyjne.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Will Smith pozwalał na zdrady? Zaskakujące wyznanie kochanka żony aktora
  2. Były ksiądz i zakonnica robili okropne rzeczy małym dzieciom, bez żadnych skrupułów. Jest wyrok w bulwersującej sprawie
  3. Maryla Rodowicz przeżyła chwile grozy. Gwiazda zwierzyła się z dramatycznej historii
  4. TVP planuje niezgodną z prawem debatę prezydencką? Zadziwiające doniesienia mediów, pokazują dowody