Wysypisko. MAREK BARCZYNSKI/East News
Źródło: MAREK BARCZYNSKI/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Lipca 2020

Jego wysypisko płonęło aż 12 razy. Sąd nie zgodził się na areszt

Wysypisko Roberta P. w 2019 roku płonęło aż dwanaście razy. Naraził życie wielu mieszkańców pobliskiej wsi Fałkowo. Sąd uznał jednak, że pozostanie on na wolności.

Kielecki sąd podjął decyzję, że oskarżony o składowanie odpadów „wbrew warunkom określonym w pozwoleniu” Robert P. pozostanie na wolności.

Właściciel wysypiska nie trafi do aresztu

Sąd Okręgowy w Kielcach zdecydował, że wystarczającą karą do Roberta P., właściciela wysypiska w Fałkowie będzie przyznanie mu dozoru policyjnego. Potwierdza to tym samym poprzednią decyzję sądu rejonowego w tej sprawie. „Sąd Okręgowy podzielił argumentację pierwszej instancji i utrzymał w mocy zaskarżone przez prokuraturę postanowienie. Środki wolnościowe wystarczą do zapewnienia właściwego toku postępowania. Ten pan będzie odpowiadał z wolnej stopy” – oznajmił sędzia Tomasz Durlej, rzecznik Sądu Okręgowego w Kielcach.

Wysypisko w ogniu

Śledztwo w sprawie wysypiska w Fałkowie prowadzone jest od ubiegłego roku. Zeznania świadków, wyniki oględzin miejsc pożarów oraz opinie biegłych okazały się niewystarczającym materiałem dowodowym przeciwko Robertowi P., którego wysypisko wymagało aż dwunastu interwencji straży pożarnej. Właściciel terenu został oskarżony o przejmowanie i składowanie odpadów wbrew warunkom przyjętym w pozwoleniu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegóły 2. Zwrócił uwagę klientce. Zobaczył środkowy palec i... dostał ogromny napiwek

Odpady, które znajdowały się na wysypisku były narażone na działanie warunków atmosferycznych, przez co pięciokrotnie doszło do samozapłonu. Pożary na wysypisku mają katastrofalny wpływ na środowisko i mogą w znaczącym stopniu zagrażać życiu mieszkańców Fałkowa. Robert P. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa. Grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Źródło: [tvn24.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak bogaty jest prezes PiS? Opublikowano oświadczenie majątkowe, znamy szczegóły
  2. Zwrócił uwagę klientce. Zobaczył środkowy palec i... dostał ogromny napiwek
  3. Pakiety wyborcze miały nie docierać do Polaków na czas. Tysiące głosów nie zostało oddanych
  4. Pilny apel prokuratury po tragicznym wypadku śmigłowca na Dolnym Śląsku. Odnaleziono nagranie