Uroczystości nadania imienia Pawła Adamowicza ulicy w Warszawie. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Lipca 2020

Jest decyzja w sprawie podejrzanego o zabójstwo Pawła Adamowicza. Sąd był bezwzględny

Sąd zdecydował przedłużyć areszt wobec Stefana W. do 3 października. Mężczyzna oskarżony jest o zabójstwo Pawła Adamowicza podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Według informacji, które udało się otrzymać agencji PAP od Mariusza Duszyńskiego z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, areszt dla Stefana W. został przedłużony do 3 października 2020 roku. Tymczasowo aresztowany mężczyzna jest oskarżony o zabójstwo prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Sprawa zabójstwa Pawła Adamowicza

Stefan W. jest głównym podejrzanym o zabójstwo Pawła Adamowicza podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia 2019 roku na Targu Węglowym w Gdańsku. Mężczyzna kilkukrotnie pchnął nożem prezydenta Gdańska na scenie wśród setek obecnych ludzi. Stefan W. został natychmiastowo zatrzymany przez służby. Polityk trafił do szpitala Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, jednak zmarł następnego dnia.

Zabójca Pawła Adamowicza był niepoczytalny?

Mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa, ale prokuratura nie skierowała jeszcze aktu oskarżenia do sądu, gdyż czeka na opinię psychiatrów co do stanu poczytalności podejrzanego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Karma wróciła do Andrzeja Dudy. Ułaskawienie pedofila może być prawdziwym game changerem (OPINIA) 2. Jego wysypisko płonęło aż 12 razy. Sąd nie zgodził się na areszt

Zespół lekarzy i biegłych zwrócił się do prokuratury o wydłużenie śledztwa, gdyż konieczne będą badania psychiatryczne podejrzanego o zabójstwo. W związku ze złożonym wnioskiem Sąd Okręgowy w Gdańsku zdecydował się przedłużyć areszt Stefana W. do 3 października.

Źródło: [PAP, dziennik.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jego wysypisko płonęło aż 12 razy. Sąd nie zgodził się na areszt
  2. Karma wróciła do Andrzeja Dudy. Ułaskawienie pedofila może być prawdziwym game changerem (OPINIA)
  3. Tragiczny wypadek przy pracy, mężczyzna został nagle przygnieciony. Służby natychmiast wyruszyły na pomoc
  4. Zwrócił uwagę klientce. Zobaczył środkowy palec i... dostał ogromny napiwek

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News