Papież Franciszek w Auschwitz. Flickr/Kancelaria PremieraŹródło: Flickr/Kancelaria Premiera
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Lipca 2020

Papież zareagował na list polskich wiernych. Pisali o wykorzystywaniu dzieci w Kościele

Polscy wierni zaapelowali do papieża Franciszka o pomoc w walce z pedofilii w polskim Kościele. Apel opublikowano na łamach czasopisma „La Repubblica”. Na odpowiedź Ojca Świętego nie trzeba było długo czekać.

Według polskich wiernych pedofilia w Kościele to ogromny problem, który w dużym stopniu odsuwa chrześcijan od instytucji. Uważają także, że problem ten jest zdecydowanie bardziej poważny, niż mówią o tym przedstawiciele duchowieństwa.

Papież Franciszek udzielił Polakom odpowiedzi

W imieniu Franciszka oświadczenie opublikowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. „Ojciec Święty wie o apelu, modli się w intencji tych, którzy się do niego zwrócili. Cały Kościół musi uczynić wszystko, co możliwe, aby zapewnić stosowanie norm kanonicznych, ujawnianie przypadków wykorzystywania i karanie winnych tych poważnych przestępstw” – czytamy w nim.

Papież Franciszek już raz interweniował w sprawie polskiego biskupa

Kapłan Edward Janiak został w filmie braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” oskarżony o tuszowanie przypadków pedofilii i krycie przestępstw, jakich dopuszczali się inni księża. Gdy na jaw wypłynęło kolejne wykroczenie biskupa Janiaka, został on odsunięty od kierowania diecezją kaliską. Taka decyzję podjął sam papież Franciszek.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowszy, ważny sondaż. PiS odnotował spadek tuż przed drugą turą wyborów 2. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści

Nowym administratorem okręgu kaliskiego został arcybiskup łódzki Grzegorz Ryś. Działania te nastąpiły jednak z pewnym opóźnieniem i według wielu wiernych oznacza to niepełną wiedzę na temat problemów w Polsce ze strony Ojca Świętego. Według Jakuba Pankowiaka, bohatera filmu Sekielskich, sprawę o tuszowaniu pedofilii w polskim Kościele zgłosił już znacznie wcześniej prymas Wojciech Polak. Wówczas nie otrzymał on żadnej decyzji od Stolicy Apostolskiej.

Źródło: [naTemat.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest najnowszy, ważny sondaż. PiS odnotował spadek tuż przed drugą turą wyborów
  2. Już dziś całkowicie zmieni się ważny podatek. Za wiele produktów zapłacicie więcej, ale są też dobre wieści
  3. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Straszą wyimaginowaną rewolucją, o co chodzi?
  4. Nie żyje rzecznik Państwowej Komisji Wyborczej. Nagłe, bardzo przykre informacje

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News