Gaz. PxhereŹródło: Pxhere
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 1 Lipca 2020

Zostanie nam więcej pieniędzy w portfelach. Wszystko dzięki nowym rachunkom za gaz

W portfelach siedmiu milionów Polaków zostanie więcej pieniędzy. Chodzi o obniżkę cen gazu. Rachunki mogą być niższe nawet o kilka procent.

Od 1 lipca cena gazu dla klientów indywidualnych obniży się aż o 10,6 procent. Nowa oferta będzie obowiązywać do końca tego roku. Zmianom nie ulegną opłaty abonamentowe. Do obniżek przyczyniła się niska cena gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Rachunki za gaz niższe o ponad 10 procent

To już potwierdzone, ceny gazu do końca roku spadną o 10,6 procent. To efekt zatwierdzenia w połowie poprzedniego miesiąca niższej taryfy PGNiG Obrót Detaliczny dla gospodarstw domowych. Jak wyjaśnia Urząd Regulacji Energetyki stawki opłat abonamentowych pozostaną na takim samym poziomie. Taka decyzja wpływa na spadek średnich płatności rachunku płaconej PGNiG OD o 9,8 procent dla odbiorców używających gazu.

Rachunki za gaz stopniowo spadają

Nowa taryfa, która ma obowiązywać od 1 lipca do 31 grudnia 2020 roku, gospodarstwa zapłacą za gaz średnio aż o 13,5 procent mniej niż w grudniu 2015 roku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów. Kina Helios wznawiają działalność 2. Andrzej Duda nie odpuszcza ws. LGBT. Grzmi na wiecu, okropne, oskarżycielskie słowa

Jak policzyła Interia, oznacza to średnio 137 złotych oszczędności w okresie 2016-2020 dla klientów używających gazu do przygotowania posiłków, 645 złotych oszczędności dla wykorzystujących gaz do podgrzewania wody i aż 1740 złotych więcej dla osób ogrzewających gazem domy. Według danych PGNiG Obrót Detaliczny, z gazu korzysta ponad 7 milionów Polaków.

Źródło: [biznes.interia.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dobra wiadomość dla wszystkich kinomanów. Kina Helios wznawiają działalność
  2. Andrzej Duda nie odpuszcza ws. LGBT. Grzmi na wiecu, okropne, oskarżycielskie słowa
  3. Papież zareagował na list polskich wiernych. Pisali o wykorzystywaniu dzieci w Kościele
  4. Gigantyczne problemy dziennikarza Kamila D. Jest akt oskarżenia, najnowsze informacje w sprawie

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News