. Wikimedia CommonsŹródło: Wikimedia Commons
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 3 Lutego 2020

Skandal na SOR w Lublinie. Leżał bez ubrań na podłodze przez kilka godzin, personel nie reagował

SOR w Lublinie niczym piekło i wykańczalnia, a nie szpital i miejsce, gdzie ludzie mogą liczyć na szybką i fachową pomoc. Niestety, do podobnych sytuacji dochodzi też w wielu innych szpitalach w Polsce. Ludzie potrafią godzinami czekać na swoją kolej i nie wiedzą, kiedy zostanie udzielona im pomoc. Dotyczy to także ludzi starszych i naprawdę ciężkich przypadków osób wymagających natychmiastowej pomocy i opieki. Widok, jaki zastał na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu MSWiA w Lublinie czytelnik serwisu "Spotted Lublin", woła o pomstę do nieba i nie mieści się to w głowie. Wychudzony, schorowany, półnagi, starszy i prawdopodobnie bezdomny pacjent przez kilka godzin leżał na szpitalnej podłodze. Człowiek wołał o pomoc, personel nie reagował.

O sprawie informuje lokalny serwis "Spotted Lublin". Czytelnik portalu postanowił to nagłośnić i powiadomił o skandalicznej sytuacji, jaka go zastała na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w szpitalu MSWiA w Lublinie. Widok był koszmarny, niczym z horroru. Nie mieści się w głowie, że takie rzeczy faktycznie się zdarzają w XXI wieku w cywilizowanym kraju w sercu Europy.

Obrazy WTV"Jak dla psa". Pacjentka nawet nie odważyła się zjeść posiłku, który dostała w szpitaluCzytaj dalej

SOR w Lublinie. Schorowany, półnagi mężczyzna leżał na szpitalnej podłodze i wołał o pomoc. Personel nie reagował. Dramatyczna sytuacja

Czytelnik serwisu "Spotted Lublin" na SOR-ze szpitala przy ul. Grenadierów zjawił się ok. godz. 6:30. Sytuacja miała miejsce dokładnie w poczekalni na izbie przyjęć. Na podłodze pod jednym ze szpitalnych łóżek leżał półnagi mężczyzna i, jak relacjonuje świadek zdarzenia, przez cały czas jego wizyty na SOR-ze nikt nie udzielił pomocy leżącemu na podłodze mężczyźnie. Personel ignorował jego wołanie o pomoc i fakt, że mężczyzna w takim stanie leży na podłodze.

"Nikt z personelu nie reagował. Ten człowiek wołał „Halo. Dzień dobry. Pomocy”. Oni bardzo dobrze o tym wiedzieli, że ten człowiek tak leży, bo w pobliżu otwarte były wszystkie okna, bo od tego mężczyzny strasznie śmierdziało. Prawdopodobnie mógł być osobą bezdomną, ale czy to powoduje, że jest gorszy w jakiś sposób?" - relacjonuje czytelnik "Spotted Lublin".

"Spotted Lublin" zwrócił się o komentarz w tej sprawie do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej MSWiA w Lublinie.

"Rzeczywiście takie zdarzenie miało miejsce. Pacjent przebywał u nas około doby, ale ta sytuacja zdarzyła się w pomieszczeniu dekonteminacji, gdzie przewieziono go po zanieczyszczeniu kałem. Pacjent nie był zakrwawiony, a po prostu ubrudzony swoimi odchodami. O wyjaśnienie szczegółów tej sytuacji poprosiłem oddziałowe i Panią Ordynator" - odpowiedział mgr Jarosław Ostrowski, dyrektor SP ZOZ MSWiA w Lublinie.

Spotted Lublin/Zdjęcie nadesłane przez czytelnika

ZOBACZ TAKŻE:

1. Minimalne wynagrodzenie poszło w górę, jednak nie każdy dostał podwyżkę. Pracodawcy znaleźli sposób

2. Oszukał mapy Google w banalny sposób. Lepiej im bezgranicznie nie ufać

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News