Źródło: Brak
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 6 Grudnia 2019

Prezydentowi Sopotu puściły nerwy po pytaniu TVP. Mamy nagranie awantury

Sopot: Awantura na spotkaniu prezydenta z mieszkańcami. W roli głównej dziennikarz TVP. Mamy nagranie.

Spotkanie mieszkańców z przedstawicielami władz Gdańska i Sopotu dotyczyło zagospodarowania terenów wokół Ergo Areny. Na spotkaniu obecny był zarówno zastępca prezydenta Gdańska Piotr Grzelak, jak i prezydent Sopotu Jacek Karnowski. Wśród uczestników byli również dziennikarze, a wśród nich Jakub Świderski z TVP Gdańsk. Pytanie zadane przez Świderskiego doprowadziło do awantury.

Sopot: "Ja się do telewizji Kurskiego nie będę wypowiadał"

Dziennikarz, nagrywający spotkanie telefonem komórkowym, zapytał o tereny zielone, na którym może powstać zabudowa mieszkaniowa. Wtedy prezydentowi Sopotu puściły nerwy.

– Jest pan kolegą redaktora Sitka, skazanego... (...) Ja się do telewizji Kurskiego nie będę wypowiadał, jak pan wyłączy kamerę, do mieszkańców się wypowiem. Pan kłamie na co dzień w telewizji, oszukuje pan mieszkańców – odpowiedział Jacek Karnowski.

Banaś pogrywa sobie z Kaczyńskim. Wyprowadził go z równowagi słowami o zmarłym bracieBanaś pogrywa sobie z Kaczyńskim. Wyprowadził go z równowagi słowami o zmarłym bracie.Czytaj dalej

Świderski postanowił nie odpuszczać. – Wie pan, że to kwalifikuje się do pozwu? Nie odpowie pan na pytanie, boi się pan? – pytał.

– Bardzo państwa przepraszam za moją reakcję, ale dzięki telewizji publicznej i kłamstwom oraz napadom na Pawła Adamowicza stało się to, co się stało w Gdańsku. To we mnie ciągle siedzi… – tłumaczył prezydent sąsiadującego z Gdańskiem miasta.

– Znaczy, zabiłem Pawła Adamowicza, to pan sugeruje? To już jest bełkot naprawdę –odpowiedział z kolei dziennikarz TVP.

Samorządowcy z Sopotu wyrazili swoje oburzenie. – Był to pokaz wybitnej arogancji, buty pana prezydenta. Na pytanie, które zadał mieszkaniec, nie padła jakakolwiek odpowiedź. Usłyszał natomiast inwektywy i insynuacje mające go wiązać z tragedią, do której doszło w Gdańsku – powiedział w Radiu Gdańsk sopocki radny Prawa i Sprawiedliwości Paweł Petkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Rachunki w 2020 pozbawią was oszczędności. Nadciąga ogromna podwyżka

2. Andrzej Duda w tajemnicy przyjął ślubowanie Piotrowicza i Pawłowicz

3. Bierzesz ślub kościelny? Ksiądz może zadać ci intymne pytania, zmiana przepisów

4. Toruń czeka paraliż. Winny Tadeusz Rydzyk

5. Jerzy Gruza miał poważny wypadek, trafił na OIOM. Wiadomo, w jakim stanie jest kultowy reżyser

6. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz