Sophia Loren naprawdę nazywała się inaczej. Mało kto o tym wie.. FlickrŹródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 20 Grudnia 2019

Sophia Loren naprawdę się tak nie nazywała. Jedna z tajemnic najsłynniejszej aktorki

Sophia Loren naprawdę nazywała się inaczej. Mało kto wie, że zanim zdecydowała się na aktorski pseudonim Sophia Loren, używała nazwisk Sofia Lazzaro i Sofia Villani Scicolone.

Sophia Loren, a tak naprawdę Sofia Villani Scicolone - to urodzona w Rzymie popularna włoska aktorka filmowa. Zalicza się do grona jednych z największych gwiazd włoskiego i światowego kina. Występowała w wielu filmach zarówno europejskiej, jak i amerykańskiej produkcji. Uważana jest także za ikonę stylu i symbol seksu.

Sophia Loren przyszła na świat 20 września 1934 r. na oddziale charytatywnym dla niezamężnych matek w Rzymie. Jej nazwisko pochodzi od jej ojca - Riccardo Scicolone, który odmówił poślubienia jej matki - Romildy Villani, i nie pozwolił, by jej młodsza siostra przyjęła jego nazwisko.

Magda Gessler pokazała swojego ojca. Są niemal identyczniMagda Gessler pokazała swojego ojca. Są niemal identyczniCzytaj dalej

Sophia Loren. Pseudonim artystyczny i trudne dzieciństwo

Przez wiele lat było to owiane tajemnicą ze strony wielkiej aktorki, która zdecydowała się posługiwać w świecie filmowym tylko i wyłącznie pseudonimem pod jakim znamy ją wszyscy. Rzadko używała swoich prawdziwych nazwisk.

Okres dzieciństwa Loren nie należał do wymarzonych, miała je bowiem bardzo ciężkie. Aktorka dorastała w biedzie, dzieląc łóżko z co najmniej trzema członkami rodziny. Było tak, dopóki ona, jej młodsza siostra i jej matka nie wyprowadziły się z domu rodzinnego matki. Wcześniej nie było ich na to stać. Doświadczyła także cierpienia na własnej skórze - gdy miała zaledwie sześć lat, odłamek podciął jej podbródek podczas bombardowania w czasie II wojny światowej. Loren uważała, że była również wyśmiewana jako dziecko za nielegalność.

Gdy miała 14 lat, jej mama zgłosiła ją do konkursu piękności. Loren miała na sobie wtedy sukienkę uszytą dla niej przez jej babcię z różowych zasłon w salonie. Mimo skromnego wyglądu została wybrana jako jedna z 12 pięknych księżniczek i wygrała konkurs.

W swoim pierwszym debiucie filmowym w USA Sophia Loren nie miała żadnych kwesti do wypowiedzenia.

Loren swoje pierwsze zarobione pieniądze przeznaczyła na zakup nazwiska ojca dla swojej nieślubnej siostry.

Sophia Loren wyznała kiedyś mediom, że prowadzi osobisty pamiętnik, który spala pod koniec każdego roku.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Zbigniewa Wodeckiego kochały miliony. Choroba, która go zabiła diagnozowana jest u coraz młodszych osób

3. Lubisz mięso? Lista produktów, po które już nigdy więcej nie sięgniesz

4. Kaczyński chciał to ukryć. Kamery uchwyciły bolesny grymas na jego twarzy

5. Już po wszystkim. PiS nad ranem przegłosował "ustawę kneblującą"

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News