SOP szkolenie. Pixabay / Andrzej Rembowski
Źródło: Pixabay / Andrzej Rembowski
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 29 Lutego 2020

Wypadki SOP to już przeszłość? Kierowcy wrócą na placyk, pół miliona na "doskonalenie techniki jazdy"

SOP nie będzie już miał problemów z wypadkami? Kierowcy formacji wrócą na placyk przy ośrodku szkoleniowym. Na ten cel przeznaczone zostanie około pół miliona złotych.

SOP ponownie znalazło się na językach wielu komentatorów krajowego życia politycznego i społecznego. Kierownictwo formacji ogłosiło bowiem przetarg na wynajem ośrodka szkoleniowego dla jej kierowców. Trudno nie pomyśleć, że decyzja ta jest pokłosiem licznych wypadków, w których wzięli udział funkcjonariusze oraz przewożone przez nich osoby.

Nowy komunikat Ministerstwa Zdrowia ws. koronawirusa. Przebadano kolejne próbki, są wynikiNowy komunikat Ministerstwa Zdrowia ws. koronawirusa. Przebadano kolejne próbki, są wynikiCzytaj dalej

SOP przejdzie szkolenia

Jak donoszą media, Służba Ochrony Państwa planuje wydać na ten cel łącznie 507 tys. zł brutto. Szkolenia rozpoczną się już pod koniec marca br. Właśnie dlatego data końcowa przysyłania ofert przypadła na 27 lutego. Gotowość udostępnienia miejsca do podobnych szkoleń zgłosiły dwa ośrodki. Tańsza oferta opiewa na 480 tys. zł, droższa - na 27 tys. zł więcej. Kierownictwo SOP będzie jednak uwzględniało przy wyborze nie tylko rzeczoną cenę, ale także - jak podaje Polsat News - odległość od ośrodka szkoleniowego formacji.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kroi się nie lada skandal. Kurski walczy z Sekielskimi
2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie

Jakie warunki musi spełniać wybrana oferta? Ośrodek powinien dysponować przede wszystkim dużym placem manewrowym. Do tego SOP dolicza także tor ziemny do jazdy autem terenowym oraz płytę poślizgową z instalacją nawadniającą.

Nie są to jednak jedyne warunki. W ofercie ma zawierać się także zapewnienie wyżywienia oraz zakwaterowania dla funkcjonariuszy. Polsat News podaje, że rzeczonych szkoleń nie będzie można nagrywać.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wspaniałe wyniki Kamila Stocha w Lahti. Polak faworytem konkursu
  2. Emerycie, sprawdź swój przelew z ZUS. Na twoje konto trafi większe świadczenie
  3. Rodzice chcieli, aby ich syn przystąpił do pierwszej komunii. Ksiądz powiedział "nie”, powód oburza
  4. Znany z Tańca z gwiazdami trener ujawnił swój dramat. Był ofiarą pedofila
  5. Pies czy kot? Zdjęcia niespotykanego zwierzaka podbijają internet
  6. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek

Źródło: Polsat News