SOP areszt. Flickr / houstondwiPhotos
Źródło: Flickr / houstondwiPhotos
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 24 Lutego 2020

Funkcjonariusz SOP aresztowany. Próbował uciekać, ale "mistrzem kierownicy to on nie jest"

SOP po raz kolejny znalazła się na czołówkach największych polskich mediów. Jeden z funkcjonariuszy formacji został zatrzymany przez policję. Wcześniej bezskutecznie próbował uciekać.

SOP przechodzi kolejny wizerunkowy kryzys. Tym razem doszło do niego za sprawą zatrzymania jednego z funkcjonariuszy przez stołeczną policję. Jak podaje TVN24, 26-letni Kamil L. nie zatrzymał się do rutynowej kontroli drogowej. Od razu zaczął uciekać, jednak - jak przekazał informator medium - "mistrzem kierownicy to on nie jest". Rajd funkcjonariusza SOP zakończył się w rowie, z którego chciał jeszcze wybiec. Policjanci okazali się ostatecznie znacznie szybsi, a L. trafił na komisariat. Wiadomo już, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Dlaczego?

Funkcjonariusze stołecznej policji, których zaskoczyło zachowanie mężczyzny, szybko przeszukali jego samochód. Później dokładnie sprawdzili także zajmowaną przez niego posesję. Odkrycia, jakich tam dokonano, doprowadziły do oficjalnego aresztowania L.

ZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbZUS rozpoczął obławę. Wcześniej zatrzymał wypłatę świadczeń dla 40 tys osóbCzytaj dalej

SOP znów na świeczniku

- Policjanci znaleźli dowody wskazujące, że mógł działać w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżą japońskich samochodów. W tej chwili wchodzi w grę kradzież dwóch japońskich samochodów, jednak śledztwo jest rozwojowe - przekazał w rozmowie z TVN24 jeden z prokuratorów.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Akcja straży w parku Moczydło. Łabędź zaplątał się w linkę wędkarską
2. Papież Franciszek przyjrzy się abp Głódziowi. Mamy szansę poznać wszystkie jego brudy

Podpułkownik Bogusław Piórkowski, który pełni obecnie funkcję rzecznika Służby Ochrony Państwa, przekazał już, że L. został zawieszony w czynnościach służbowych. W jego sprawie wszczęto także postępowanie dyscyplinarne. O tym, czy funkcjonariusz zostanie ostatecznie zwolniony, dowiemy się zapewne w najbliższym czasie. Zadecyduje o tym ewentualne potwierdzenie zarzutów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  2. Ruszają kontrole w całym kraju. Wystawią ci karę na 681 zł za brak wpisu w rejestrze
  3. Była jedną z najzdolniejszych polskich aktorek. "Czterej pancerni i pies" zrujnowali jej karierę
  4. Dziennikarz w szale po głośnej publikacji "Gazety Wyborczej". "Zera, powinny zniknąć"
  5. Klienci Biedronki i Aldi tracą nawet po 150 zł. Urząd przyjrzy się cwanemu procederowi
  6. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów

Źródło: TVN24