Andrzej Duda traci w najnowszym sondażu prezydenckim. Zuma / SplashNews.com/East NewsŹródło: Zuma / SplashNews.com/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Maja 2020

Sondaż prezydencki, który może zaniepokoić wiele osób. Kto tak naprawdę wygra w drugiej turze?

Sondaż prezydencki przeprowadzony na zlecenie "Gazety Wyborczej" nie obrazuje być może istnego przetasowania na scenie politycznej, jednak ukazuje, że zmiana układu sił staje się coraz wyraźniejsza. Po raz kolejny na poparciu społecznym stracił bowiem prezydent Andrzej Duda, wobec czego przeprowadzenie drugiej tury podczas nadchodzących wyborów wydaje się niemal nieuniknione.

Z sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej" wynika, że gdyby głosowanie odbyło się dzisiaj, jego zwycięzcą zostałby obecnie urzędujący prezydent Andrzej Duda. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości coraz szybciej zbliża się jednak do wyników – dotąd wyglądających na niegroźnych – rywali.

Jak wskazuje tygodnik "Newsweek", Duda mógłby obecnie liczyć na wynoszące 35 proc. poparcie społeczne. Choć do niedawna prezydent regularnie uzyskiwał mocno ponad 50 proc. głosów, ostatnie badania zdają się potwierdzać, że podczas wyborów staniemy się świadkami drugiej tury.

Zakonnica wykorzystywała go, gdy jako mały chłopiec trafił do klasztoru. Dramatyczne szczegóły swojego koszmaru ujawnił, jako emerytZakonnica wykorzystywała go, gdy jako mały chłopiec trafił do klasztoru. Dramatyczne szczegóły swojego koszmaru ujawnił, jako emerytCzytaj dalej

Sondaż prezydencki: niespodziewany dwucyfrowy wynik Bosaka

Rywalami kandydata PiS zostaliby najprawdopodobniej Szymon Hołownia bądź nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Zdaniem Hołowni "wyniki sondaży są zgodne z założeniami jego sztabu". Niezależny kandydat wskazał, że to on jest najgroźniejszym przeciwnikiem dla Dudy. – Wszystkie sondaże, które widziałem, pokazują, że mam w drugiej turze większe szanse na wygranie z Andrzejem Dudą niż Rafał Trzaskowski – przekazał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Strajk Przedsiębiorców. Syreny, awantura, krzyki i policja w Warszawie. Co się dzieje?
2. Pandemia wpłynęła też na sprawy związane z L4. Zmieniło się kilka istotnych dla pracowników kwestii

Trzaskowski ocenił z kolei, że spadek poparcia walczącego o reelekcję prezydenta nie powinien nikogo dziwić. – Jest prezydentem niemym, nie ma żadnych pomysłów, żadnej inicjatywy – powiedział kandydat KO, dodając, że Duda zwykł nie zabierać głosu w niezwykle ważnych dla obywateli sprawach. – Trzeba było tygodni nacisków, żeby pan prezydent wypowiedział się w sprawie suszy. Jak rozmawiam ze wszystkimi tymi, którzy czekają na wsparcie, to okazuje się, że rząd nie wypłacił wsparcia nawet za rok ubiegły. Trzeba było całego tygodnia, żeby pan prezydent powiedział chociaż jedno słowo o tym skandalicznym zachowaniu władzy w radiowej "Trójce" – zapewniał, cytowany przez "Newsweek".

Warto zwrócić uwagę, że na stracie Andrzeja Dudy najmocniej zdaje się zyskiwać kanydat Konfederacji Krzysztof Bosak. Z sondażu PBS wynika, że polityk dość niespodziewanie uzyskałby dwucyfrowy wynik. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo ważna wypowiedź szefowej laboratorium z Wuhan. Powiedziała o pochodzeniu wirusa
  2. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie

Źródło: newsweek.pl