Sondaż zwrócił uwagę wyborców. Piotr Molecki/East News
Źródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Maja 2020

Najnowszy sondaż. Niespodziewane wyniki, trudno uwierzyć z kim Duda może spotkać się w II turze

Sondaż przedstawił poparcie poszczególnych kandydatów na stanowisko Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wiemy już, czy Andrzej Duda wciąż utrzymuje swoją pozycję, czy wybory zakończą się w pierwszej turze oraz kto ma szansę stanąć w szranki z obecnym prezydentem.

Sondaże od lat stanowią najtańszą i jedną ze skuteczniejszych metod zbadania poparcia Polek i Polaków dla prezentowanego przez daną grupę postulatu. Przeprowadzenie takiego badania opinii publicznej umożliwia oszczędzenie pieniędzy, które wydane byłyby na zorganizowanie referendum. Tym razem doszło do sprawdzenia, jakim poparciem cieszą się kandydaci na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Przedstawione wyniki zaskakują.

Andrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowiskoAndrzej Duda zabrał głos ws. doniesień o dymisji. Jest oficjalne stanowiskoCzytaj dalej

Sondaż: Zaskakujące wyniki badania opinii społecznej

Ostatnie badanie opinii publicznej wykonane na zlecenie redakcji "Super Expressu" zaskoczyło nasze społeczeństwo swoimi wynikami. Przede wszystkim Andrzejowi Dudzie nie udało się przekroczyć progu 50%. Wciąż jednak deklasyfikuje swoich rywali. O dziwo drugiego miejsca nie zajęła też Małgorzata Kidawa-Błońska. Polityczka PO uplasowała się na czwartym miejscu tuż za Kosiniakiem-Kamyszem oraz Szymonem Hołownią. Drugi z nich otrzymał drugie miejsce w sondażu, co umożliwiłoby mu dalszą walkę o miejsce w pałacu prezydenckim z Andrzejem Dudą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Rząd może wprowadzić stan klęski żywiołowej? Senator partii rządzącej wyjawia szczegóły

Przypomnijmy, że z publiczną krytyką nadchodzących wyborów prezydenckich wystąpili byli prezydenci i premierzy. Wśród nich są między innymi Donald Tusk, Ewa Kopacz, Aleksander Kwaśniewski, Lech Wałęsa, Bronisław Komorowski, Włodzimierz Cimoszewicz, Leszek Miller, Marek Belka czy też Jan Krzysztof Bielecki. Warto podkreślić, że ostateczne decyzje ws. głosowania korespondencyjnego 10 maja nadal nie zapadły.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Na skutek globalnego ocieplenia miliard ludzi będzie żyć w nieznośnym upale. Naukowcy podali termin
  2. Koncert w Ciechanowie. Sanepid nałożył wysoką karę, Urząd Miasta odpiera zarzuty
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Kraje Bałtyckie otwierają granice. Decyzja została podjęta

Źródło: Wprost