Sonda uliczna
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Listopada 2019

Sonda uliczna: Czy Polki i Polacy mają świadomość, ile zwierząt ginie na futra?

Sonda uliczna - przemysł futerkowy zabija w Polsce rocznie około milion zwierząt. Czy Polacy mają świadomość skali tego problemu?

Na świecie z każdym rokiem coraz więcej mówi się na temat wątpliwej słuszności istnienia ferm futrzarskich, gdzie produkuje się futro na ubrania. W wielu krajach wzrasta oburzenie opinii publicznej w związku z hodowlą i zabijaniem zwierząt w tym celu, a wiele światowych marek, w tym m.in. te najbardziej ekskluzywne, rezygnują z prawdziwego futra. Do ich grona zalicza się na przykład: Calvin Klein, Versace, Gucci, Chanel, Ralph Lauren czy Giorgio Armani.

Z uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludziZ uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludziCzytaj dalej

Sonda uliczna: Przemysł futerkowy - luksus wart ceny śmierci?

Futro stereotypowo uznawane jest za produkt wysokiej klasy, niezwykle luksusowy. Mawia się też, że jest to jedyny materiał skutecznie chroniący przed zimnem i siarczystym mrozem. Jednak prawda jest taka, że istnieje wiele alternatywnych dla futra rozwiązań, takich jak sztuczne futra i eko futra. Zatem, czy luksus posiadania prawdziwego egzemplarza jest naprawdę wart ceny śmierci i cierpienia tylu milionów zwierząt? Czy Polacy mają świadomość skali tego problemu? Jakie jest ich zdanie na ten temat? W tym celu przeprowadziliśmy sondę uliczną w Warszawie.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Z uśmiechem na ustach morduje zwierzęta. Kolejne nagranie słynnej kłusowniczki odbiera wiarę w ludzi

2. Duda nie był jedynym politykiem PiS, który pogratulował Viki Gabor. Na małopolską kurator spadły gromy

3. Minął już rok od śmierci Ireny Dziedzic. Dlaczego o jej odejściu dowiedzieliśmy się po czasie?

4. Dziecko umarło z niedożywienia i zaniedbania. TVP Info: winna dieta wegańska

5. Banki rozdają pieniądze. Możesz dostać w prezencie nawet 430 zł

6. Ojciec zszedł do piwnicy po ziemniaki, za nim żona, syn i babcia. Wszyscy nie żyją przez jeden błąd, który popełnia wielu z nas