Smog w Krakowie od kilku dni daje się we znaki mieszkańcom. Dosłownie nie da się czym oddychać. WikipediaŹródło: Wikipedia
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 6 Grudnia 2019

Smog w Krakowie jest niewyobrażalny. Nie da się oddychać

Smog w Krakowie stanowi od lat bardzo poważny problem. Miasto stara się walczyć z nim jak może, lecz niestety problem stale powraca. Jakość powietrza w Krakowie jest fatalna, szczególnie w okresie zimowym, grzewczym. Od kilku dni miasto dosłownie tonie w smogu i nie da się oddychać.

Jak donosi Gazeta Krakowska, tak zanieczyszczonego powietrza nie było w Krakowie od dawna. Nocą, 4 grudnia, stężenie szkodliwych pyłów w stolicy Małopolski sięgało prawie 400 procent dopuszczalnej normy. Szokujące, a to i tak mniej niż w innych rejonach województwa. W niektórych miejscowościach czujniki odnotowały ponad 1000-procentowe przekroczenie dopuszczalnej normy. Jest to prawdziwą katastrofą, a już nie tylko poważnym problemem.

Smog, który zabił 12 tys. osób w kilka dni. Nagrania historycznego zwrotu wprawiają w trwogęSmog, który zabił 12 tys. osób w kilka dni. Nagrania historycznego zwrotu wprawiają w trwogęCzytaj dalej

Smog w Krakowie - lepiej nie wychodzić z domów

Mówiąc o Krakowie, największe stężenie pyłów panowało w centrum miasta przy Alejach Trzech Wieszczów. Tam czujnik Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska od godziny 22 do 3 nad ranem wykazywał stężenie pyłu PM 2,5 na poziomie prawie 400%. W szczytowym momencie czujnik wskazał 131 µg/m³ czyli 525 procent normy. W tym samym momencie stężenie pyłu PM10 wyniosło 199 µg/m³ czyli osiągnęło 398 procent dopuszczalnej normy.

Z każdym dniem sytuacja smogu ma się nieznacznie polepszać, aczkolwiek problem ten raczej nie ma szans na zniknięcie całkowite. Zaleca się unikać zbyt długiego przebywania na dworze.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"

2. "Nie chcemy, żeby cierpiał". Jarosław Kaczyński przyjmuje bardzo mocne leki

3. Krystyna Pawłowicz o ślubowaniu: były media i blask fleszy. Rzecznik PiS: nie było

4. Biedronka i Auchan będą otwarte we wszystkie niedziele? Mogą skorzystać z wytrychu

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Polsat podaje porażające szczegóły tragedii, w której zginął Janusz Dzięcioł. Wyjątkowo straszna śmierć

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News