Smog - akcja polskiej policji ze spalinami samochodowymi. libreshot.com/urban-smog-caused-by-cars
Źródło: libreshot.com/urban-smog-caused-by-cars
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 27 Listopada 2019

Bez litości dla rzęchów. Policja rozpoczyna akcję "SMOG"

Smog, jak wiadomo, dotyczy nie tylko dymu wydobywającego się z kominów, a również spalin wydobywających się ze starych samochodów. W walkę z tego typu zanieczyszczaniem powietrza policjanci ruszyli w środę z akcją "SMOG".

W środę od wczesnych godzin porannych w całym kraju policjanci ruchu drogowego przeprowadzają działania kontrolno-prewencyjne. Akcja nosi nazwę "SMOG" i ma potrwać do późnych godzin wieczornych. Jej celem jest wytypowanie i wyeliminowanie z ruchu jak największej liczby pojazdów, które najbardziej przyczyniają się do zanieczyszczania powietrza w naszym kraju.

Kierowca, który potrącił kobietę dostał śmiesznie niski mandat. Mamy nagranie z wypadkuKierowca, który potrącił kobietę dostał śmiesznie niski mandat. Mamy nagranie z wypadkuCzytaj dalej

Smog - walka policji ze spalinami

W akcji bierze udział około 5 tys. policjantów, wyposażonych w specjalistyczny sprzęt, między innymi w analizatory spalin i dymomierze.

– Funkcjonariusze będą badali emisję spalin pojazdów, wobec których istnieje uzasadnione przypuszczenie, że naruszają wymagania ochrony środowiska – zapowiedział podinspektor Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, dodając, że sprawdzeniu ulegną także sprawy techniczne pojazdów oraz m.in. wycieki płynów.

– Pamiętajmy, że transport, szczególnie na terenie dużych miast, przyczynia się do pogorszenia jakości powietrza. Policjanci będą przypominali kierującym, że dający się wszystkim we znaki smog, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów emitujących spaliny o nadmiernej toksyczności – wyjaśnił Kobryś.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Decyzja sądu ws. Jurka Owsiaka. Kwota i okoliczności powalają

2. Tylko u nas: Dyrektor Schroniska na Paluchu tłumaczy, o co chodzi z brakującym 1,5 mln zł

3. Klienci największych polskich banków na celowniku złodziei. Sprawdźcie, na co uważać

4. Gwiazdor "Big Brother" dotykał koleżankę wbrew jej woli. Czuje się oburzony pytaniami o molestowanie

5. Będziemy płacić podatek od grzechu? Nowa danina opustoszy nam portfele

6. Dagmara z "Królowych Życia" zostanie gwiazdą "Rancza"? Jednym zdjęciem zelektryzowała fanów