Smog jest poważnym problemem Polski
Źródło: pixbay/Nicola Belopitov
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Listopada 2019

Nocna akcja ekologów. Pomniki walczą ze smogiem

Smog, to jeden z poważniejszych problemów, z jakimi w ostatnich latach zmaga się nasz kraj. Aktywiści z Opolskiego Alarmu Smogowego dokonali nocnej akcji, mającej na celu walkę ze smogiem.

Walka ze smogiem trwa. Aktywiści z Opolskiego Alarmu Smogowego apelują do prezydenta miasta - Arkadiusza Wiśniewskiego, by wyszedł z inicjatywą do rządu, aby wprowadzony został w Polsce klimatyczny stan wyjątkowy.

- Rezolucje z apelem do polskiego rządu w tej sprawie podjęli już radni w Krakowie, Łodzi i Warszawie. Nie chcemy, by Opole było gorsze. I dlatego złożyliśmy w ratuszu pisemną prośbę do prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego, aby wyszedł on z inicjatywą do radnych i przygotował projekt rezolucji z podobnym apelem - powiedziała dr Krystyna Słodczyk z OAS.

Nocny skandal w Sejmie. Nocny skandal w Sejmie. "Trzeba anulować, bo przegramy"Czytaj dalej

Smog - pomniki jako narzędzie walki

Grupa miejskich aktywistów przyodziała w nocy 14 listopada opolskie pomniki w maseczki antysmogowe - ma to zwrócić uwagę władz miasta i mieszkańców na problem smogu i oczekują podjęcia odpowiednich kroków w celu poprawy jakości powietrza. Ekolodzy zapowiedzieli dalsze akcje na terenie Opola, tym razem przy użyciu wielkich mask z dużych płacht materiału.

- To duże płachty materiału, które wkrótce pojawią się na Pasiece, w Chmielowicach i w Grudzicach. Staramy się też o udostępnienie przestrzeni w innych dzielnicach Opola. Będziemy dokumentować to, jak zmieniają kolor. To będzie najlepszy dowód na to, jak źle jest z powietrzem w mieście - powiedziała dr Krystyna Słodczyk.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Niewiarygodny wygląd. Odnaleziono szczeniaka, który urodził się 18 tys. lat temu

2. Nielegalna fabryka psów. Brakuje już bardzo niewiele, pomóżmy w akcji!

3. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe

4. Nowy pomysł na sfinansowanie emerytur. Kościołowi się nie spodoba

5. Tata Małgorzaty Kożuchowskiej podjął decyzję życia. Chodzi o pracę u Tadeusza Rydzyka

6. Lidl przeżyje oblężenie jeszcze przed świętami. Za kilka dni do sklepów trafi prawdziwy hit