Prawo i Sprawiedliwość. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 21 Grudnia 2019

Śmietanka PiS odpowie za oburzające nagrania. Pierwsze posiedzenie sądu już niebawem

Prawo i Sprawiedliwość, w okresie kampanii wyborczej 2015 roku, postawiło na wytworzenie wyimaginowanego antagonisty. Uosobili go uchodźcy, przybywający do Europy z ogarniętych wojną państw Bliskiego Wschodu. "Zarządzanie strachem" zdało wówczas egzamin, ale politycy mogą teraz ponieść wysoką cenę.

Po raz kolejny PiS wyciągnął kartę "złych uchodźców" przed wyborami prezydenckimi w Warszawie. Tym razem bez większych efektów - włodarzem miasta został Rafał Trzaskowski. Wyborcze spoty, oceniane jako ksenofobiczne i rasistowskie, nie zostały jednak partii zapomniane. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Prokuratura pozostająca, jak argumentuje OMZRiK, pod władzą PiS, nie przyjęła zawiadomienia. Sąd Rejonowy w Warszawie zajmie się jednak zażaleniem, złożonym w tej sprawie.

Wigilia Magdy Gessler nie dla każdego. Tak wysokich cen nie można było się spodziewaćWigilia Magdy Gessler nie dla każdego. Tak wysokich cen nie można było się spodziewaćCzytaj dalej

- W sprawie opisywanych tu rasistowskich spotów wyborczych przewijają się nazwiska najwyżniejszych polityków PiS. Dlatego zrobimy wszystko co w naszej mocy by postawić ich przed sądem, wtedy nie będą już więcej zarażali swoją nienawiścią innych - czytamy na fanpage`u ośrodka.

Prawo i Sprawiedliwość w tarapatach

Teraz sąd może zmusić prokuraturę do podjęcia działań w sprawie. Śledztwo może być dla PiS bardzo bolesne. Pierwsze posiedzenie sądu zapowiedziano na 27 stycznia 2020 roku.

- W sprawie opisywanych tu rasistowskich spotów wyborczych przewijają się nazwiska najwyżniejszych polityków PiS. Dlatego zrobimy wszystko co w naszej mocy by postawić ich przed sądem, wtedy nie będą już więcej zarażali swoją nienawiścią innych - argumentuje OMZRiK.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

2. Śmierć dziecka wyceniona na 5 tysięcy złotych. Rodzice nie zamierzają się poddać

3. Oburzające. Tarczyński skomentował wygląd prezenterki TVN

4. Kupiliście taki olej? Natychmiast go wyrzućcie, jest niebezpieczny dla zdrowia

5. Wierzą, że ich zmarła córka może zmartwychwstać. Założyli zbiórkę i zebrali pokaźną sumę

6. Ostatecznie przegrał walkę z chorobą. Rodzina przekazała smutne wieści, nie żyje Bogdan Bujak