Zindzi Mandela. AFP/EAST NEWS
Źródło: AFP/EAST NEWS
Wszystkie wideo autora Krystian Mowel
Autor Krystian Mowel - 13 Lipca 2020

Nie żyje córka Nelsona Mandeli. Była ambasadorką RPA w Danii

Nie żyje córka Nelsona Mandeli – Zindzi Mandela. Taką informację podał rzecznik Afrykańskiego Kongresu Narodowego. Miała 59 lat

Rzecznik partii rządzącej w RPA poinformował, iż zmarła Zindzi Mandela, córka legendarnego prezydenta Republiki Południowej Afryki. Pełniła funkcję ambasadorki RPA w Danii. Miała 59 lat. Informację o jej śmierci na swoim portalu zamieścił Onet.

Zindzi Mandela nie żyje

Córka bohatera walki z apartheidem, Zindzi Mandela zmarła w wieku 59 lat w stolicy RPA, Johannesburgu. Od pięciu lat pełniła funkcję ambasadorki swojego kraju w Danii. Była trzecią córką Nelsona Mandeli i Winnie Mandeli – drugiego małżeństwa byłego prezydenta RPA. Urodziła się w 23 grudnia 1960 roku w Soweto. Gdy była małą dziewczynką, jej ojciec trafił do więzienia. Całe dzieciństwo spędziła pod okiem starszej siostry, Zenani Mandeli, gdyż jej matka również przebywała w areszcie za działalność polityczną.

Zindzi Mandela chciała iść w ślady ojca

Podczas swojego pierwszego wystąpienia 10 lutego 1985 roku, publicznie przeczytała oświadczenia swojego ojca, który zrezygnował ze zwolnienia warunkowego. Była przy ojcu podczas inauguracji jego prezydentury, a przez pewien czas pełniła funkcję pierwszej damy RPA (z uwagi na rozwód Nelsona i Winnie).

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje aktor z "Na dobre i na złe", "Klanu" i "M jak miłość". Zasłabł podczas jazdy na rowerze 2. W niedzielę Jarosław Kaczyński nie świętował sukcesu z Andrzejem Dudą. Przyłapano go w całkowicie innym miejscu, do sieci trafiły zdjęcia

W 2014 roku została wybrana na stanowisko ambasadorki kraju w Danii. Swój urząd objęła w czerwcu 2015 roku. Dwa razy wzięła ślub, rodząc w tym czasie czworo dzieci. Informację o jej śmierci przekazał rzecznik partii rządzącej w RPA, Pule Mabe. Przyczyny śmierci Zindzi Mandeli są nieznane.

Źródło: [Reuters, Onet]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktor z "Na dobre i na złe", "Klanu" i "M jak miłość". Zasłabł podczas jazdy na rowerze
  2. W niedzielę Jarosław Kaczyński nie świętował sukcesu z Andrzejem Dudą. Przyłapano go w całkowicie innym miejscu, do sieci trafiły zdjęcia
  3. Emerycie, w 2021 roku możesz dostać większą emeryturę. Waloryzacja, trzynastka, czternastka oraz inne dodatki. Jakie czekają nas zmiany?
  4. Ludzkie szczątki w otwartym grobie. Ostrowski cmentarz miejscem dramatycznego odkrycia