Słubice: 18-latek wyrzucił kocięta na śmietnik.. lubuska.policja.gov.plŹródło: lubuska.policja.gov.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 2 Czerwca 2020

Słubice. Gdy na świecie pojawiły się kociątka, właściciele chcieli się ich pozbyć. W ostatniej chwili zjawiła się policja

Słubice stały się miejscem interwencji miejscowych funkcjonariuszy wobec 18-latka, który postanowił wyrzucić nowo narodzone kocięta do kontenera na śmieci, znajdującego się na jednym z osiedli. Dzięki szybkiej reakcji policjantom udało się uratować zwierzęta. Miejscowemu nastoletniemu chłopakowi grożą zaś prokuratorskie zarzuty.

Z komunikatu opublikowanego przez lubuską Policję wynika, że informacja o wyrzuconych do śmietnika bezbronnych, nowo narodzonych kotkach do miejscowych mundurowych trafiła w niedzielę 31 maja. Zgłaszający sprawę przekazał, że zwierzęta zostały wrzucone do kontenera przez młodego mężczyznę.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

Słubice: sprawcy grozi do trzech lat więzienia

Funkcjonariusze, nie zwlekając, udali się na miejsce, gdzie wydobyli z kosza cztery maleńkie koty. Na całe szczęście zwierzęta wciąż oddychały. Dość szybko ustalono, kto stoi za wyrzuceniem kociąt na śmietnik.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

"Okazało się, że to 18-letni syn właścicieli kotki, która chwilę wcześniej się okociła", czytamy w oświadczeniu przedstawicieli lubuskiej Policji. Zwierzęta oddano ich mamie, która natychmiast zajęła się wyrzuconymi kotami. Na miejsce wezwano również lekarza weterynarii, który stwierdził, że ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Z ustawy o ochronie zwierząt wynika, że właściciel porzucający zwierzę powinien spodziewać się surowej kary. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi kara pozbawienia wolności do trzech lat.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Apel szefa Apple\'a: "Stwórzmy lepszy, bardziej sprawiedliwy świat"
  2. Strażak zakażony koronawirusem. Dziesięć osób w kwarantannie
  3. Na sam koniec "Wiadomości" TVP Danuta Holecka zadziwiła widzów. Pojawił się drugi "prowadzący", o co chodzi?
  4. Awantura na spotkaniu z Andrzejem Dudą, było groźnie. "Wypad stąd, ku**a, złodzieju je**ny"
  5. Gdzie w Polsce przybywa najwięcej zakażeń? Najnowsze dane zaskakują
  6. Nie tylko koronawirus. Wykryli nowe, duże ognisko innej choroby epidemicznej

Źródło: lubuska.policja.gov.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News