Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Kurskiej. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 6 Sierpnia 2020

Zakonnica ujawniła oburzające kulisy ślubu Jacka Kurskiego. Wiemy, kto wyraził zgodę na ceremonię

Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Kurskiej do dziś nie schodzi z medialnych nagłówków. Na jaw wyszły nowe fakty w sprawie ceremonii. Okazuje się, że zgody na wynajęcie krakowskich Łagiewnik miał udzielić arcybiskup Marek Jędraszewski. "Chcieliśmy wziąć ślub w świątyni, która nie jest przypadkowa. I takie są Łagiewniki".

Jacek Kurski kilka tygodni temu zorganizował wielkie przedsięwzięcie w łagiewnickim sanktuarium. Państwo młodzi wybrali to miejsce przez wzgląd na wspólne przeżycia. To właśnie tam powiedzieli sobie słynne "tak".  Cała ceremonia odbyła się na oczach niemal Polek i Polaków. Ci którzy, nie byli na ślubie, mogą uzyskać informacje na jej temat z mediów. Okazuje się, że zaangażowanie opinii publicznej w swoje życie prywatne było do byłego prezesa TVP opłakane w skutkach. Pierwsze wątpliwości i doniesienia wzburzyły przede wszystkim konserwatystów. Chodzi o okoliczności unieważnienia poprzedniego małżeństwa przez dziennikarza. Sytuacja ta wywołała niemałe problemy, jednak poprzez wsparcie ze strony hierarchów Kościoła katolickiego były polityk dopiął swego.

Tego jeszcze nie było. Sam obwołał się prezydentem, teraz chce aresztować Łukasza SzumowskiegoTego jeszcze nie było. Sam obwołał się prezydentem, teraz chce aresztować Łukasza SzumowskiegoCzytaj dalej

Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Kurskiej miał odbyć się w Łagiewnikach za zgodą abp Marka Jędraszewskiego

Ważne dla nowożeńców wydarzenia zostało skrytykowane nie tylko przez działaczy opozycji. Swój głos w tej sprawie zabrała również prawica i przedstawiciele Kościoła. - Ten ślub zrobił mu wiele złego. Bo był bardzo ostentacyjny, z telewizyjnymi wozami transmisyjnymi. No i to był jego drugi ślub kościelny, jego i jego żony. Wielu katolików się oburza - wskazywał anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Gazetą Wyborczą". Do skandali wokół świeżo upieczonych małżonków odniósł się też ksiądz Isakowicz-Zaleski. - W swojej 37-letniej posłudze kapłańskiej nigdy nie spotkał się z przypadkiem unieważnienia małżeństwa po tylu latach pożycia, gdzie narodziło się troje dzieci. Taki dublet, kiedy pobierają się dwie osoby, które mają unieważnienie ślubu kościelnego, to jest rzecz niespotykana - deklarował duchowny w "Gazecie Wyborczej".

Joanna Kurska udzieliła dla redaktorów "Super Expressu" krótkiego komentarza chwilę przed pójściem do ołtarza. Opowiadała o dojrzałości, jaka cechuje miłość państwa młodych. Poza udzielanymi wywiadami oraz zaproszeniem większości mediów w Łagiewnikach ugoszczono wysoko postawionych działaczy Zjednoczonej Prawicy. Nie zabrakło też dziennikarzy i reporterów "Wiadomości" TVP. Na miejscu dostrzeżono między innymi: Danutę Holecką, Michała Adamczyka, Jarosława Kaczyńskiego, Beatę Szydło, Ryszarda Terleckiego. Ich obecność znacznie wzbogaciła ceremonię Jacka Kurskiego. Zakochani jeszcze w ślubnym ubiorze udali się z prezesem Prawa i Sprawiedliwości na Wawel, aby złożyć kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich.

Ślub Jacka Kurskiego mógł też zaważyć o jego dziennikarskiej przyszłości. "Wirtualne Media" nieustannie informują Polaków o próbach ponownego objęcia stanowiska prezesa TVP przez męża Joanny Kurskiej. 24 lipca dziennikarz otrzymał pełnomocnictwo do tymczasowego pełnienia obowiązków prezesa TVP. Przez jakiś czas będzie on zastępował Macieja Łapińskiego.

Przestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacjaPrzestępstwo na planie Dzień Dobry TVN, tego jeszcze nie było. Do sieci trafiła załamująca relacjaCzytaj dalej

W ostatnim czasie dziennikarze zaczęli wypytywać duchownych o wynajęcie sanktuarium w Łagiewnikach. - Ślub, o który pan pyta, jak wiadomo z doniesień medialnych, odbył się w kaplicy w krakowskich Łagiewnikach (nie Katedrze). Z tej przyczyny wszelkich informacji w tym temacie może udzielić rzecznik prasowy tegoż miejsca Pragnę również poinformować, że Kuria Krakowska nie wydawała w tej sprawie żadnych pozwoleń - wyjaśniał redkacji "Onetu" ksiądz Łukasz Michalczewski, szef krakowskiego biura prasowego Kurii Metropolitarnej.

 - Sakrament małżeństwa pobłogosławiłem na prośbę państwa Kurskich. Wszystkie wymagane zgody i dokumenty potrzebne do zawarcia sakramentu były załatwiane przez małżonków -  dodał dla "Onetu" ksiądz Gołębiowski, opiekun sanktuarium.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policja podała alarmujące informacje. Nie żyją 52 osoby, ponad 700 rannych
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Znamy ulubione używane samochody Polaków. TOP10 najpopularniejszych modeli w lipcu

- Bardzo chcieliśmy wziąć ślub w świątyni, która nie jest przypadkowa. I takie są Łagiewniki. Bo już trzy lata temu odkryliśmy dla siebie fenomen Koronki do miłosierdzia Bożego, od wielu miesięcy staramy się odmawiać wspólnie tę modlitwę w ciągu dnia - tłumaczył mąż Kurskiej dla tygodnika "Sieci".

Ślub Jacka Kurskiego i Joanny Kurskiej, zdaniem "Onetu", odbył się za zgodą arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Informacje w tej sprawie ujawniła jedna z zakonnic. - Ogólnie nie ma u nas takiej możliwości, by wziąć ślub w kaplicy. To się zdarza, ale to bardzo rzadka, wręcz wyjątkowa sytuacja. Zgody na nią musi udzielić ksiądz biskup. W najbliższym czasie nie ma takich planów, by zorganizować uroczystość udzielenia takiego sakramentu - deklarowała jedna z sióstr dla "Onetu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Klamka zapadła, zamykają plaże nad polskim morzem. Nic nie da się zrobić

Źródło: [Gazeta Wyborcza/Wirtualne Media/Wirtualna Polska/Sieci/Onet]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!