Kolejne oskarżenia pod adresem dumnego Sławomira Świerzyńskiego. TOMASZ RADZIK/East News
Źródło: TOMASZ RADZIK/East News
Wszystkie wideo autora Agata Jaroszewska
Autor Agata Jaroszewska - 19 Listopada 2020

Sławomir Świerzyński oskarżony o okropne potraktowanie chorego zwierzęcia. Miał oddać swojego konia

Koń, którego przed laty właścicielem był Sławomir Świerzyński, trafił w ręce kick-boksera Marcina Różalskiego, a ten oskarża gwiazdora o doprowadzenie konia do tragicznego stanu i brak zainteresowania leczeniem go. Lider Bayer Full postanowił odnieść się do tych informacji i zarzuca Różalskiemu powielanie kłamliwych wiadomości.

Lider Bayer Full, Sławomir Świerzyński trafił na usta wszystkich po kontrowersjach związanych z otrzymaniem bajońskiej sumy rekompensaty od rządzących. Muzyk mający na swój temat wysokie mniemanie jest oburzony sprzeciwem społeczeństwa wobec przeznaczania wysokich kwot tak wąskiemu gronu i uważa, że mimo iż sobie poradzi, to te pieniądze mu się należą. Teraz nad głową gwiazdora disco polo pojawiły się kolejne ciemne chmury mogące wpłynąć na jego wizerunek.

Niewiarygodna wpadka w Niewiarygodna wpadka w "Jeden z dziesięciu". Odpowiedź przejdzie do historii programu, rozbrajająceCzytaj dalej

Chodzi o sprawę sprzed lat, dotyczącą konia będącego własnością Sławomira Świerzyńskiego, a później Marcina Różalskiego oraz jego partnerki. Zwierzę miało zostać odkupione od handlarza w tragicznym stanie. Lider Bayer Full zgodził się na udzielenie komentarza w tej sprawie Faktowi.

Koń Sławomira Świerzyńskiego uratowany przez kick-boksera Marcina Różalskiego?

Z relacji udostępnionej już dwa lata temu na temat kontrowersyjnej sprawy zakupu konia od "znanego gwiazdora disco polo spod Płocka" wynikało, iż Marcin Różalski mówi o Sławomirze Świerzyńskim z Bayer Full. Po rozpętaniu się małej wojny na linii "wszyscy - Sławomir Świerzyński" i kontrowersyjnych wypowiedziach muzyka umniejszających legendarnemu zespołowi Kult, swoje zdanie na temat jego osoby postanowił przypomnieć właśnie kick-bokser prywatnie działający na rzecz zwierząt.

Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Tysiące Polek i Polaków drżą o swoje pieniądze, właśnie dotarliśmy do szczegółowych informacji. Co się dzieje?Czytaj dalej

Marcin Różalski dwa lata temu informował o zakupie konia o imieniu Sułtan. Z opowieści pięściarza wynika, że zanim koń fryzyjski trafił w jego ręce, już wcześniej zachwycił jego partnerkę na targach, jednak wtedy prezentował się zupełnie inaczej. Kiedy wystawiony został po raz kolejny, miał być swoim cieniem sprzed lat, a w przypadku braku chętnych na kupno zmarnowanego i wykończonego konia, miał trafić "pod nóż".

- Historia Sułtana jest bardzo smutna. Jeździł z 3 innymi końmi w zaprzęgu, który prezentował się jak nie z tego świata. 4 piękne Fryzy w czarnej karocy. 1 raz zobaczyłem Go i oniemiałem. Po kilku latach Marta (partnerka Marcina Różalskiego - przyp. red.) zobaczyła Sułtana w stanie przypominającym gówno, wystawionego na sprzedaż, a jak nikt nie kupi po nóż. Gdy był zdrowy i piękne zarabiał w c..j floty dla ówczesnego właściciela, którym był jeden taki co śpiewa disco polo i płacze teraz jakie to on ma wydatki i, że chorzy potrzebują jego muzyki. Na tamtą porę, gdy Koń, który zarobił dla niego krocie zachorował, to nawet złotówki na Jego leczenie nie przeznaczył, tylko odsprzedał go dalej, do dorożki w Warszawie (pisownia oryginalna - przyp. red) - pisze w poście Marcin Różalski pozując na zdjęciu z koniem Sułtanem. To nie koniec gorzkich słów skierowanych pod adresem Sławomira Świerzyńskiego.

Sławomir Świerzyński oskarżony o zaniedbanie konia i przedmiotowe traktowanie zwierzęcia

W swojej relacji przypominającej wydarzenia sprzed dwóch lat Marcin Różalski nie ukrywa, że uważa Sławomira Świerzyńskiego za hipokrytę oraz osobę nastawioną jedynie na zysk. Również przepiękny koń miał zyskiwać jego uwagę tylko wtedy, gdy zarabiał prawdziwą fortunę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Czy Agata Duda bez słów całkowicie sprzeciwiła się mężowi? Symboliczne zdjęcia obiegają sieć
2. Waloryzacja 2021: Znamy już kwoty podwyżek. Będzie niespodzianka, aż 2136 zł więcej na rękę
3. Czy Tadeusz Rydzyk chce doprowadzić do upadku większości PiS? Pojawiła się zaskakująca opinia

- [...] gdy już w ogóle nie nadawał się do niczego został oddany w stanie krytycznym handlarzowi. [...] Stan Sułtiego tragiczny. Nie z nam się bardzo na fachowych nazwach, ale okrucieństwa jakie przychodzą na myśl, które bym zafundował tym, co go tak urządzili przechodzą ludzką wyobraźnię. Zaczęła się "naprawa"Staruszka". Na tą chwilę w Sułtana wpakowany jest majątek, bynajmniej dla mnie (pisownia oryginalna - przyp. red) - kontynuuje w poście Marcin Różalski.

Kick-bokser relacjonuje sprzedawanie przez siebie trofeów zdobytych w walkach, tak by pokryć koszty wyleczenia konia i zdradza, że partnerka stwierdziła, iż po wyleczeniu zaoferuje "gwiazdorowi disco polo" możliwość przygarnięcia konia. Nie żądano od niego pieniędzy, czy kosztów wydanych na wyprowadzenie zwierzęcia z fatalnej sytuacji zdrowotnej. Marcin Różalski relacjonuje, iż Sławomir Świerzyński miał zbyć tę propozycję i stwierdzić, że "dwa razy do tej samej rzeki się nie wchodzi".

W związku z poważnymi oskarżeniami Fakt postanowił poprosić lidera Bayer Full o komentarz w tej sprawie. Jego stanowisko jest zdecydowanie różne od informacji prezentowanych przez Marcina Różalskiego.

Miał już kończyć Miał już kończyć "Fakty" TVN, niespodziewanie wypalił. W studiu zaległa głucha ciszaCzytaj dalej

Lider Bayer Full odpiera zarzuty Marcina Różalskiego i stwierdza, że to zupełne kłamstwo

- Przyjeżdża klient, kupuje parę koni, podpisuje umowę, płaci pieniądze i wyjeżdża. Na tym się moja rola kończy. Ale z koniem zabiera paszport, w którym jest wpisany pierwszy właściciel i Różal pewnie z tego powodu sobie teraz gębę mną wyciera. A wystarczyłoby, żeby sprawdził od kogo tego konia kupił. A na pewno ode mnie tego nie kupił - powiedział w rozmowie z Fakt24 Sławomir Świerzyński.

Źródło: Fakt / Facebook.com

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kiedy skończy się pandemia ? Znany immunolog podał konkretną datę
  2. Rewolucyjny przepis na szarlotkę bez pieczenia. Wszystkie składniki znajdziesz w swojej kuchni
  3. Kasia i Aleksandra wzięły ślub w Polsce, teraz wychowują małego chłopca. "Okazał się naprawdę cudownym maleństwem"
  4. Psy zaatakowały 11-latka, zadały mu bardzo dotkliwe rany. Dziecko trafiło do szpitala
  5. Sławomir Świerzyński się nie hamował, padły mocne słowa. Wokaliści disco polo nie mogli dłużej milczeć
  6. Rząd wyda ponad 125 mln złotych na jedną firmę. Wszystko przez zakaz lotów
  7. Bill Gates nie zamierzał dłużej milczeć. Powiedział, co może zdarzyć się już za kilka miesięcy