Sławomir Świerzyński czterokrotnie bezskutecznie startował w wyborach parlamentarnych.. MARCIN GADOMSKI/East NewsŹródło: MARCIN GADOMSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2021

Sławomir Świerzyński jest gwiazdą TVP Info i wychwala PiS. Jeszcze niedawno sam należał do całkiem innej partii

Sławomir Świerzyński pełni dziś rolę eksperta TVP Info, raz po raz chwaląc ekipę rządzącą. Nie wszyscy pamiętają, że wokalista disco polo kilkukrotnie bezskutecznie startował w wyborach parlamentarnych. I to z listy zupełnie innego ugrupowania.

  • Sławomir Świerzyński jawnie sympatyzuje dziś z ekipą Prawa i Sprawiedliwości
  • Wokalista disco polo sam próbował swych sił na politycznej scenie
  • Przez ostatnie 20 lat kilkukrotnie startował do Sejmu z list PSL

Andrzej Duda jest erudytą. Jemu miód z ust kapie, on ma pyłek kwiatowy na ustach w momencie, kiedy zaczyna coś mówić. Potrafi dobierać słowa bez kartki, może mówić godzinami. Chyba takiego powinniśmy mieć prezydenta – mówił Sławomir Świerzyński na antenie TVP Info w trakcie ostatniej kampanii prezydenckiej.

Powyższe wystąpienie najdobitniej pokazuje stosunek lidera Bayer Full do rządów Prawa i Sprawiedliwości. Narrację partii rządzącej niejednokrotnie powielał też na antenie publicznego nadawcy, gdzie komentował m.in. kwestię kryzysu klimatycznego oraz sprawę wydobycia węgla.

W listopadzie „ocenił” również działania liderek Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. – Ja bym zwrócił uwagę na nazwiska pań, które stoją na czele tych strajków. Pani Lempart to brzmi tak po niemiecku. Pani Suchanow to jakoś mi tak brzmi po rosyjsku – mówił w TVP Info.

I pytał: – Czy to nie jest jakaś agentura, która cały czas próbuje nami sterować i podgrzewać emocje?

Roman Giertych chce, aby zastępca Ziobry został ukarany. Apeluje o rok więzieniaRoman Giertych chce, aby zastępca Ziobry został ukarany. Apeluje o rok więzieniaCzytaj dalej

Sławomir Świerzyński w PSL

Dziś nie wszyscy pamiętają jednak, że Świerzyński przez lata nie ograniczał się jedynie do komentowania działań polityków. W roku 1995 czynnie zaangażował się w kampanię wyborczą kandydata na urząd Prezydenta RP Waldemara Pawlaka.

Współpraca z PSL zaowocowała startem w wyborach parlamentarnych. I to aż kilkukrotnym. Piosenkarz ani razu nie wszedł jednak do Sejmu.

28 lutego 2019 Sławomir Świerzyński zrezygnował z członkostwa w partii.

Jak twierdził, wszystko przez wejście partii do Koalicji Europejskiej. "Partia której hymnem jest »Rota«, idzie razem z aborcjonistami, lewakami i komunistami, będzie razem z nimi walczyć z kościołem, religią w szkołach i sprowadzać uchodźców" - pisał Świerzyński jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o odejściu z PSL.

Artykuły polecane przez redakcję WTV: