Sławomir Gadomski zapowiedział otwarcie sanatoriów i uzdrowisk medycznych. Na zdjęciu uzdrowisko "Książę Józef". (zdj. il.) gov.plŹródło: (zdj. il.) gov.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 24 Maja 2020

Wiceminister zdrowia zapowiada otwarcie kolejnych placówek w połowie czerwca. Wiele osób może być niezadowolonych

Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski poinformował, że rząd zamierza ponownie uruchomić działalność sanatoriów oraz uzdrowisk. Planowane działania to kolejny etap odmrażania gospodarki i usług medycznych. Przedstawiciel resortu zdrowia zapowiedział jednak również konieczność testowania wszystkich skierowanych do placówek pacjentów.

– Nie ma się co oszukiwać, nadrobienie teraz dwu-, trzymiesięcznej kolejki jest dużym wyzwaniem i dla Narodowego Funduszu Zdrowia i dla świadczeniodawców, którzy w ramach opieki sanatoryjnej te usługi medyczne realizują – przekazał na antenie TVP wiceminister zdrowia, cytowany przez portal money.pl.

Jak czytamy, na ten moment nie jest jasne, na jakich zasadach pacjenci zostaną kierowani do otwartych na nowo sanatoriów i uzdrowisk.

Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaNowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwaCzytaj dalej

Sławomir Gamoski: "Testy na 3-4 dni przed turnusem"

Sławomir Gadomski przekazał, że rządzący analizują obecnie wszystkie możliwości. Jednocześnie zaznaczył, że możliwy jest model, według którego nie uda się utrzymać uprzedniej listy kolejności. – Operacja logistyczna związana z tym, żeby teraz przesuwać i jeszcze raz budować kolejkę, wydaje się zdecydowanie niemożliwa – dodał.

Wiceminister zdrowia zapowiedział, że w pierwszej kolejności do placówek pojadę te osoby, których terminy rozpoczynają się po 15 czerwca. Jak wspomnieliśmy powyżej, termin otwarcia sanatoriów i uzdrowisk zapowiedziano bowiem na połowę przyszłego miesiąca.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Donald Tusk ujawnił kulisy współpracy z Morawieckim. Mocny cios w Jarosława Kaczyńskiego
2. Bony spożywcze i talony zamiast 500 plus dla wszystkich? Czy powinno się w końcu wprowadzić ten pomysł?

Resort zdrowia będzie kontaktował się z pacjentami, którzy planowo mieli stawić się na turnus, celem upewnienia się, czy ich decyzja nie uległa zmianie wobec obecnej sytuacji epidemicznej.

Niemniej kontrowersji wzbudzi zapewne również decyzja w sprawie obligatoryjnego testowania wszystkich pacjentów. – Testy będziemy realizowali na 3-4 dni przed zaplanowanym turnusem i będzie to wymóg konieczny – zapowiedział, cytowany przez money.pl, Gadomski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Laserowa broń zniszczyła cel. Amerykanie chwalą się nową, niszczycielską bronią na nagraniu
  2. Porażające znalezisko na Białołęce. Kobieta znalazła rozkładające się ciało
  3. Niespodziewane słowa u Rydzyka na temat wykorzystywania dzieci. "Kościół został zraniony"
  4. Mateusz Morawiecki na Śląsku w wielkim stylu. Dziennikarze czekali za bramą, bo ich nie wpuszczono
  5. Szpital CSK MSWiA właśnie rozpoczął testowanie nowego leku. Stosowanie na zakażenie ma pomóc
  6. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie

Źródło: money.pl