śląsk. wtvŹródło: wtv
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 20 Maja 2020

Śląsk w gorszej sytuacji, niż zakładano. Najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia

Śląsk: Ministerstwo Zdrowia udostępniło najnowsze dane dot. zakażeń na koronawirusa. Ostatnim razem najwyższy wynik zachorowań zanotowano z wtorku na środę. Głównym ogniskiem zakażeń jest kopalnia Pniówek w Pawłowicach. Niestety informacje nie są pozytywne.

Jedną z pierwszych kopalń, które zostały zatrzymane, ale udało im się wznowić wydobycie węgla, była ta, należąca do spółki Węglokoks Kraj kopalnia Bobrek w Bytomiu. Do środy potwierdzono nowe przypadki koronawirusa wśród pracowników wewnętrznych i zewnętrznych.

Andrzej Duda pojawił się na niespodziewanej konferencji. Pilna deklaracja prezydentaAndrzej Duda pojawił się na niespodziewanej konferencji. Pilna deklaracja prezydentaCzytaj dalej

Śląsk. Koronawirus się rozprzestrzenia. Informacje nie są pozytywne

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, na Śląsku pojawiło się 93 nowych przypadków. Liczba ta jest zaskakująca, szczególnie dla tych, którzy mieli nadzieję na koniec epidemii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?
2. Nie wyjedziesz już do pracy do Wielkiej Brytanii? Przegłosowano kontrowersyjne prawo, trzeba będzie spełniać szereg wytycznych

"Mamy 170 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: śląskiego (93), mazowieckiego (42), łódzkiego (16), dolnośląskiego (9), opolskiego (5), świętokrzyskiego (2), kujawsko-pomorskiego (1), pomorskiego (1) i podlaskiego (1)" - podaje Ministerstwo Zdrowia na swoim Tweeterze.

"Z przykrością informujemy o śmierci 9 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 75-M, 91-K Kędzierzyn-Koźle, 72-M, 75-M, 87-M, 90-K Warszawa, 80-M Radom, 69-M Wrocław, 80-M Starachowice. Większość osób miała choroby współistniejące" - dodano w raporcie.

W kopalniach należących do Polskiej Grupy Górniczej (PGG) wydobycie węgla jest powoli wznawiane. Pojedyncze oddziały wydobywcze zaczynają pracę od środy, w kopalniach Jankowice i Sośnica. Liczba pracownikiem będzie stopniowo wzrastała. Rzecznik nadal nie udzielił informacji ile węgla już zostało wydobyte.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Czy w przyszłym tygodniu zdejmiemy maseczki? Szumowski zabrał głos
   2. Wzruszający pogrzeb znanego aktora. Nie było mszy, ani księdza
   3. Biskup jednak chronił księży, którzy krzywdzili dzieci? Janiak nie zamierza ustąpić, wielu będzie wściekłych
   4. Jedna z największych gwiazd dziennikarstwa odchodzi z mediów publicznych. Co się stało?
   5. Ziobro i Gowin spotkają się z Kaczyńskim? Będzie się działo, chodzi m.in. o media publiczne
   6. Nowe wytyczne w Polsce. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News