Śląsk. materiały policyjneŹródło: materiały policyjne
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 19 Lipca 2020

Śląsk. Podpalił drzwi sąsiada, bo go nie lubił. Okropny czyn prawie przypłacono życiem

Śląsk. Przez konflikt z sąsiadem postanowił oblać jego dom łatwopalną substancją. Doszło do podpalenia, które prawie spowodowało zgon mieszkańca budynku wielorodzinnego. Na miejscu musieli interweniować strażacy oraz funkcjonariusze policji.

W ostatnich dniach do mediów społecznościowych trafiły niepokojące doniesienia. Przedstawiciele dolnośląskiej policji wskazali, że we wczesnych godzinach porannych otrzymali doniesienia o podpaleniu drzwi w jednym z domów wielorodzinnych. Na miejscu zdarzenia okazało się, że ktoś oblał część posesji łatwopalną substancją, po czym doprowadził do wybuchu pożaru. Gdyby nie natychmiastowa interwencja służb, mogłoby dojść do kolejnej tragedii. 

Poznajecie tych znanych zakochanych? Wyjątkowe zdjęcie poruszyło wielu, dziś trudno ich rozpoznaćPoznajecie tych znanych zakochanych? Wyjątkowe zdjęcie poruszyło wielu, dziś trudno ich rozpoznaćCzytaj dalej

Śląsk. Podpalił drzwi sąsiada. 37-latka ujęła policja

"Dyżurny jaworskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące podpalenia drzwi jednego z lokali mieszkalnych znajdujących się na terenie gminy Bolków. Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Bolkowie niezwłocznie udali się na miejsce zdarzenia. Pod wskazanym adresem mundurowi zastali zgłaszającego oraz pozostałych lokatorów" - czytamy w komunikacie dolnośląskiej policji.

Ujawniamy nieznane zdjęcie Rydzyka sprzed 20 lat. Trudno uwierzyć, że naprawdę się z nią spotkałUjawniamy nieznane zdjęcie Rydzyka sprzed 20 lat. Trudno uwierzyć, że naprawdę się z nią spotkałCzytaj dalej

W wyniku podjętych przez służby czynności udało się ustalić dane potencjalnego przestępcy, który mógł usiłować zabójstwo swoich sąsiadów. Z informacji przekazanych przez funkcjonariuszy wiemy, że podpalaczem może być 37-letni mężczyzna, który miał być skonfliktowany z zaatakowanymi lokatorami. Wiele wskazuje na to, że niechęć i wzajemne animozje miały być motywem podpalenia mieszkania.

"Policjanci ustalili, iż 34-letni mieszkaniec budynku wielorodzinnego, będący w konflikcie z pokrzywdzonym, około godz. 04:00 rozlał na drzwi wejściowe lokalu należącego do zgłaszającego łatwopalną substancję, a następnie podpalił ją, po czym uciekł. Właściciel mieszkania na szczęście obudził się i widząc języki ognia oraz dym w przedpokoju, wyskoczył przez okno, a następnie wezwał odpowiednie służby, które ugasiły palące się drzwi" - informuje dolnośląska policja.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Najnowsze informacje ws. rekonstrukcji rządu, znane nazwiska mogą się pakować. Jarosław Kaczyński nie pozostawił wątpliwości
2. Wystarczy małe niedopatrzenie, chwila nieuwagi. A mandat 300 zł wpłynie błyskawicznie

Śląsk stał się miejscem niepokojących zdarzeń. Funkcjonariusze wyjaśnili, że w wyniku podpalenia doszło do zniszczenia drzwi oraz wejścia do mieszkania zaatakowanej rodziny. Na oficjalnej stronie policji umieszczono część fotorelacji z przykrego zdarzenia. Na szczęście żadnemu z lokatorów nie stała się krzywda, a dzięki sprawnej pracy służb udało się aresztować potencjalnego sprawcę zdarzenia.

Śląsk

Śląsk

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek z udziałem autobusu w Warszawie. Jedna osoba ranna
  2. Powiedział, co sądzi o TVP, a nadawca go pozwał. Dziś to telewizja musi zapłacić widzowi
  3. Podczas karmienia piersią przestała reagować. Luna miała tyko trzy dni
  4. Wybuch i pożar w Castoramie, klienci są ewakuowani. Ucierpiały zaparkowane pod sklepem samochody
  5. Kto może zastąpić Łukasza Szumowskiego? Potencjalni kandydaci
  6. 6-latek został zaatakowany, turyści walczyli o jego życie. Tragedia na wakacjach za granicą

Źródło: [Dolnośląska policja]