Śląsk. (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/EastnewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jakub Kamiński/Eastnews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 18 Maja 2020

Doniesienia ze Śląska nadal niepokoją. Kolejny duży wzrost zakażonych w regionie, jest ofiara śmiertelna

Śląsk stał się liderem pod względem ilości osób cierpiących na COVID-19. Od dłuższego czasu trwają tam intensywne działania Ministerstwa Zdrowia oraz Sanepidu. Akcje służb koordynuje sam dyrektor Inspektoratu Sanitarno-Epidemiologicznego. Mimo to, informacje napływające z regionu wciąż budzą niepokój.

W Polsce wdrożona została trzecia fala odmrażania gospodarki. Jest to jednocześnie przedostatni etap naszego powrotu do normalności. Pomimo luzowania kolejnych obostrzeń na Śląsku wciąż mamy do czynienia z tragiczną sytuacją. Przeprowadzone badania laboratoryjne nie pozostawiają złudzeń. Jak wyglądają najnowsze statystyki z południa Polski?

Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?Czytaj dalej

Śląsk zarejestrował znaczny wzrost zachorowań

Jak informuje TVP info, w województwie śląskim hospitalizowanych jest 2544 osób. Warto podkreślić, że nie każda z nich jest zakażona koronawirusem (u niektórych oczekuje się dopiero na wyniki testu). Dziś rano resort zdrowia potwierdził, że u kolejnych 217 osób wykryto obecność COVID-19. Aż 163 zakażonych mieszka na Śląsku. Niestety, w wyniku nieudanych zmagań z chorobą zmarły kolejne cztery osoby, które pochodziły z Tychów, Starachowic oraz Łańcuta. Jedna z tych miejsowości jest położona na Górnym Śląsku.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jest najnowsza prognoza zagrożeń IMGW. Nadchodzi poważne załamanie pogody, lepiej się przygotować
2. Już wiadomo, kto może wjechać do Polski bez kwarantanny. Jest lista

Przypomnijmy, że łącznie zakażonych w naszym kraju jest 18 746 Polek i Polaków. Zmarło aż 929 osób od początku pandemii. W samym województwie śląskim zarejestrowano aż 5502 przypadków. Dla porównania, w większym województwie mazowieckim wykryto 2970 zakażonych.

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Lek na COVID-19 przydzielany pacjentom losowo. Kontrowersyjny pomysł Kalifornijskiego Departamentu Zdrowia
   2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
   3. Jurek Owsiak nie wytrzymał, ma dość. Ostry apel ws. przemocy ze strony policji
   4. Premier w szpitalu, a lekarze odwrócili się plecami. Dziwicie się? Sytuacja miała miejsce w jednej w placówek w Belgii
   5. Dziś i jutro może być niebezpiecznie, warto zachować wyjątkową ostrożność. Nadciąga niż znad Rosji
   6. Jest oświadczenie Polski i 5 innych krajów. Wyjątkowa sprawa

Źródło: [TVP Info]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News