Śląsk Łukasz Szumowski. WTV
Źródło: WTV
Wszystkie wideo autora Maria Hędrzak
Autor Maria Hędrzak - 12 Maja 2020

Całe województwo może zostać zamknięte? Jest oficjalna odpowiedź ministra Szumowskiego, ma pomysł

Śląsk zostanie zamknięty przez ogniska wirusa? Na to pytanie odpowiedział w porannym wywiadzie dla Radia ZET minister Łukasz Szumowski. Jego stanowisko okazało się bardzo stanowcze.

Minister Łukasz Szumowski w rozmowie z Beatą Lubecką musiał odnieść się do pogłosek o chęci całkowitej izolacji Śląska z powodu liczby zachorowań w tym regionie. Polityk podkreślił jednak, że rząd nie planuje wprowadzenia podobnych rozwiązań. Jak władze centralne chcą więc poradzić sobie z ogromnym problemem, dotykającym południowe wojewódzwo kraju?

Wiadomości TVP zaliczyły wpadkę roku. Niecenzuralne treści o wczesnej godzinie, dzieci mogły siedzieć przy telewizorachWiadomości TVP zaliczyły wpadkę roku. Niecenzuralne treści o wczesnej godzinie, dzieci mogły siedzieć przy telewizorachCzytaj dalej

Szumowski stwierdził, iż problem dotyczy obecnie przede wszystkim górników, ich rodzin, a więc także gmin, gdzie znajdują się kopalnie. Izolowanie całego województwa na ten moment nie ma więc sensu. Minister ma inny pomysł - podkreślił, że ważniejsze jest zlokalizowanie zakażonych, poddanie dużej grupy osób kwarantannie i odpowiednie leczenie.

Śląsk: problem koronawirusa wciąż bardzo poważny

Jak bowiem dodał Łukasz Szumowski, poza kopalniami na Śląsku transmisja pozioma nie jest wcale dużo większa niż w innych regionach. Jednocześnie zaznaczył, że zamknięcie wszystkich miejsc pracy górników było niemożliwe. Ci nie wiedzieli, że są zakażeni, więc zarażali innych. Obecnie muszą więc zostać odizolowani, aby bezpiecznie przejść COVID-19 lub samą kwarantannę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zakonnice z Włocławka usłyszały alarm i ruszyły do Okna Życia. Znalazły nie tylko małą dziewczynkę "
2. Ile zarabia prezydent Andrzej Duda? Niektórzy na takie pieniądze muszą pracować cały rok

Ostatecznie rząd nie planuje więc odcięcia Śląska. Opanowania sytuacji minister zdrowia upatruje w szybkiej kwarantannie górników oraz wzmożonym ich testowaniu. Wyraził także nadzieję, że sprawa wróci do normy jak najszybciej.

ZOBACZ TAKŻE:

    1. Galerie handlowe prawdopodobnie przegrają walkę z koronawirusem. Niejasny los budynków
    2. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
    3. Jednak wyjedziemy na wakacje poza granice kraju? Wiceminister uchylił rąbka tajemnicy, ale jest haczyk
    4. Ratownicy przyjechali do leżącego na chodniku 55-latka. W karetce mogło dojść do tragedii, nagle wyjął nóż
    5. Premiera "Zabawy w chowanego" braci Sekielskich szybciej niż się wszyscy spodziewali. Jest data
    6. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli

Źródło: Radio ZET